BIST 1.191
DOLAR 7,97
EURO 9,45
ALTIN 487,20
HABER /  YEREL SEÇİMLER 2019

Metropoll'ün CEO’su Özer Sencar'den Ankara seçimleri için akla ziyan iddialar

Seçimlere günler kala bazı anket şirketleri vatandaşları yanıltmaya yönelik anketler yayınlamaya başladı. Bu şirketlerden biri Metropoll Araştırma Şirketi oldu. Metropoll'ün CEO’su Özer Sencar Ankara seçimleriyle ilgili akla ziyan iddialarda bulundu.

Abone ol

 Çin yayın organı Xinhuanet, 31 Mart yerel seçimi için hazırladığı haberinde Metropoll Araştırma Şirketi’nin CEO’su Özer Sencar'ın görüşlerini aktardı. 

Sencar, "Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP'nin seçim kampanyasını, belediye başkanı adayı gibi bizzat kendisi yürütüyor. Ancak, AKP'nin oy oranında keskin bir düşüş göreceğiz" dedi. Sencar, Mansur Yavaş'ın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı 'çoktan kazandığını' söyledi. İşte Sencar'ın akla ziyan açıklamaları şöyle:

MHP seçmeni yavaş'a oy verecek

''Ankara'da Mansur Yavaş seçimi çoktan kazandı. Yavaş, Mehmet Özhaseki'nin fazla bir oranla önünde. Özhaseki, Yavaş'ı bir türlü yakalayamıyor. Eminim ki Tayyip Erdoğan ve Mehmet Özhaseki de bunu biliyor. Durumun bu noktaya gelmesinde, Mansur Yavaş'ın milliyetçi kişiliği büyük rol oynadı. MHP seçmenlerinin yarısı Yavaş'a oy verecek.

AK Parti türkiye genelinde önemli bir düşüş yaşayacak iddiası

"Ekonomik veriler, AKP'nin Türkiye genelindeki oy oranında önemli bir düşüşe neden olacak. Erdoğan, Ankara'da aday olarak Mehmet Özhaseki'yi göstererek büyük bir hata yaptı. Özhaseki Kayserili ve Ankara seçmeni kendisini tanımıyor. Ayrıca Erdoğan, ülke genelinde düzenlediği mitinglerde Mansur Yavaş ve diğer muhalefet adaylarının rakibiymiş gibi davranıyor."

ÖNCEKİ HABERLER
Ankapark giriş ücreti ne kadar yetişkin/çocuk giriş ücretleri
Konutta en çok ilk alıcı kazanıyor
İBB Beyaz Masa 25 bin engellinin sorununu çözdü
Ankara'da Deccal cinayeti abisinin ruhunu rahatsız ediyor diye öldürdü
Fatih Öztürk, Beşiktaş'a doğru
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı şiirleri okul öncesi kısa 2 kıtalık
Yorumlar 18 yorum