HABER /  OTOMOBİL

Borusan Holding CEO'su 'Çok ucuza BMW'ler Audi'ler var'

Borusan Holding CEO'su Agah Uğur, katıldığı bir zirveden otomobil stoklarının tükenmesi gerektiğini söyledi. Uğur "Çok ucuza BMW'ler Audi'ler var, kaçırılacak fırsat değil. Stokları eritmemiz gerekiyor, onun dışında pek sorunumuz yok." dedi.

Vodafone Türkiye’nin ana sponsorluğunda, Capital ve Ekonomist dergilerinin öncülüğünde düzenlenen geleneksel CEO Club Buluşmaları kapsamında "CEO Ajanda 2019" Zirvesi gerçekleştirildi. Türkiye’nin önde gelen şirketlerin CEO’ları zirvede konuştu.

2017 yılını 4,6 milyar dolar ciro ile kapattıklarını dil getiren Borusan Holding CEO'su Agah Uğur, şöyle konuştu "Bu seneki bütçemiz 5,2 milyar dolardı. İyi bir büyüme planlamıştık, bütçenin altında kalacağız, 4,8 milyar dolarla yılı kapatacağız yine de dolar bazında yüzde 3 büyüme sağlıyoruz. Geçen sene konsolide EBITDA'mız 520 milyon dolardı, bu sene biraz azalıyor 420 milyon dolar civarında olacak. Toplam 4,8 milyar doların 1,6 milyar doları zaten dış pazarlardan geliyor.

Bu yıl daha iyi olabilirdi tabi ama bu yılı bu şekilde kapatarak, arkamızda bıraktığımıza seviyoruz. Tek uğraştığımız konu, otomotivdeki stoklarımız. Çok ucuza BMW'ler Audi'ler var, kaçırılacak fırsat değil. Stokları eritmemiz gerekiyor, onun dışında pek sorunumuz yok." 

Korkulan Eylül-Ekim ayının geride bırakıldığına dikkati çeken Uğur, "Bundan sonra bir stabilite sağlanacaktır. 2019'da Türkiye'de bir iki çeyrek küçülme, üçüncü çeyrekten sonra büyümeye geçmesini bekliyoruz. İş adamı olarak Türk iş adamları büyümeyi de küçülmeyi de hızlı becerebiliyor. Dolayısıyla 2019'a hazırız, küçülmemiz gereken yerde küçüldük ama fırsatlarda var tabi. Bizim için en iyi pazar ABD oldu. ABD, 5-6 yıl yüksek koruma ve yüksek taleple gidecek gibi gözüküyor." ifadelerini kullandı. 

ÖNCEKİ HABERLER
Zuhal Topalla Sofrada Burcu kimdir kaynanası Nuray Hanım nereli
Galatasaray'dan böyle istifa etti: Çocuğumun kumbarasından para alıyorum
Şahin Tepesi ne zaman başlıyor konusu ve oyuncu kadrosu kimler?
Gelinim Mutfakta birincisi işte çeyrek altının sahibi
AK Parti-MHP ittifakında 3 büyükşehir için anlaşma çıktı işte o iller ve adaylar
AÖF harç ücretleri 2019-2020 ne kadar oldu AÖF harç ödeme bankaları
Yorumlar 6 yorum