BIST 1.329
DOLAR 7,81
EURO 9,35
ALTIN 449,55
HABER /  YEREL SEÇİMLER 2019

AK Parti-MHP ittifakında 3 büyükşehir için anlaşma çıktı işte o iller ve adaylar

AK Parti ile MHP arasında yerel seçimlerde ittifak görüşmesinde 3 büyükşehir için anlaşmaya varıldığı iddia edildi. Son dakika kulis bilgisine göre MHP, İstanbul, Ankara ve İzmir'de aday çıkarmayacak. Peki bu üç şehirde kimler aday gösterilecek?

Abone ol

CUMHURBAŞKANI Recep tayyip Erdoğan ile MHP lideri Devlet Bahçeli arasındaki ittifak görüşmesinin ardından AK Parti ile MHP'nin 31 Mart'taki yerel seçimlerde yapacağı iş birliğiyle ilgili detaylar kulislerde konuşulmaya başlandı. Son gelen bilgilere göre 3 büyükşehirde anlaşma var. CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Dicle Canova'nın kulislerden aktardığı son bilgiler şöyle:

İŞTE İSTANBUL, ANKARA VE İZMİR ADAYLARI... Üç büyükşehirde mutabakat olduğu kulislerde konuşuluyor. İstanbul'dan Binali Yıldırım, Ankara'dan Mehmet Özhaseki, İzmir'den Nihat Zeybekci'nin aday gösterileceği yönünde beklenti büyük. MHP bu üç büyükşehirde aday çıkarmayarak AK Parti'ye destek verecek deniyor.

MHP'NİN HASSAS OLDUĞU İLLER... Bunun dışındaki iller için net bir sayı konuşulmadığı ama üzerinde çalışılacak iller arasında MHP'nin hassasiyet gösterdiği Manisa, Mersin, Osmaniye'nin olduğu ayrıca Balıkesir için de işbirliği aranacağı kulislerde konuşuluyor. Bu illerde anketlere bakılacak. Buralardaki sonuçlara göre hangi partinin aday göstereceği netleşecek.

ADANA BELİRSİZ... Adana da önemli... MHP bir önceki yerel seçimde aldığı belediye başkanlığını korumak istiyor. Ancak AK Parti için de kritik bir il. Genel seçimde yüksek bir oy oranı alınmıştı. MHP Hüseyin Sözlü'yü aday göstereceğini çok önce ilan etti. Adana konusunda nasıl bir karar çıkacak henüz belli değil.

ANKARA'DA BAZI İLÇELERDE İŞBİRLİĞİ... Bazı ilçelerde de işbirliği olacak. Mesela Ankara'da Etimesgut ve Polatlı'yı MHP'ye bırakılabilir deniyor. Bir de Alanya'da MHP adayı üzerinden işbirliği olabileceği kulislerde konuşuluyor. Tüm bunlar iki partinin genel başkan yardımcıları Sadir Durmaz ve Mehmet Özhaseki'nin yapacağı çalışmalarda netleşecek. Sadur Durmaz'ın MHP'nin kampı nedeni ile Antalya'ya gitmesinden dolayı görüşmenin hafta başında gerçekleşmesi bekleniyor.

ÖNCEKİ HABERLER
Facebook'tan itiraf gibi açıklama Bizi eleştirenleri araştıryoruz
KPSS önlisans sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYM AİS girişi
Günün en iğrenç haberi yıllardır eşine ve kızına tecavüz ediyormuş
Menderes Türel aslen nereli eşi Ebru Türel ve çocukları kimdir?
Uğur İbrahim Altay aslen nereli eşi ve çocukları kimdir?
Sokağa çıkma kısıtlaması ne zaman başlıyor saati kaç?
Yorumlar 17 yorum