BIST 10.768
DOLAR 32,93
EURO 35,38
ALTIN 2.467,17
HABER /  GÜNCEL

Boğaziçi Üniversitesi'nde alarm bomba düzeneği çıktı

Boğaziçi Üniversitesi Kuzey Kampüsü otoparkında şüpheli bir aracın olduğu ihbarı üzerine polis alarma geçmişti. Araçtan bomba düzeneği çıktı.

Abone ol

Boğaziçi Üniversitesi'ndeki şüpheli araç ihbarın ardından kampüse çok sayıda polis sevk edilmişti.

Yapılan inceleme sonucu şüpheli araçtan bomba düzeneği çıktı. İhbar üzerine kampüs çevresine polis helikopteri yönlendirildi.

Öte yandan, Boğaziçi Üniversitesi kampüsü boşaltıldı.

BEYAZ ARAÇ OTOPARKTA BULUNAMADI

İhbarın ardından kampüse çok sayıda polis ekibi sevkedildi. Kampüse ulaşan polislerin ihbarda belirtilen beyaz aracın otoparkta olmadığını belirtmesi üzerine çevrede detaylı inceleme için polis helikopteri kaldırıldı.

AKŞAM GAZETESİ'NİN SALI GÜNKÜ MANŞETİYDİ

Akşam gazetesi salı günü yayınlanan manşetinde PKK’nın Lice kırsalından gelen Sinem Oğuz isimli bombacının İstanbul Beşiktaş’ta bir eve yerleştiği, sahte ikiz plakalı Citroen marka aracın içerisine düzenekler kurulduğu haberini yayınlamıştı. Araba polis tarafından bulunmaması için Boğaziçi Üniversitesi’nin otoparkına konulduğu iddia edilmişti. Sinem Oğuz’a üniversitede çalışan R.Ü. adlı bir PKK’lı da yardımcı olduğu ileri sürülmüştü.

Akşam gazetesi boğaziçi üniversiteki bomba düzeneği manşeti

ÜNİVERSİTE DOĞRULADI

Akşam'ın haberine göre, üniversiteden yapılan açıklamada araçta bomba düzeneği olduğunu Emniyet yetkilileri tarafından kendilerine iletildiği, söz konusu personelin kurumla ilişiğinin kesildiği belirtilmişti.