BIST 10.471
DOLAR 32,83
EURO 35,16
ALTIN 2.450,45
HABER /  GÜNCEL

BM'den Suriye sürprizi! Mistura, Şam yolcusu!

Şam'a gitmesi beklenen BM Suriye Özel Temsilcisi Mistura, Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim ile görüşecek.

Abone ol

BM'nin Suriye Özel Temsilcisi Staffan de Mistura Suriye'nin başkenti Şam'a sürpriz bir ziyaret gerçekleştiriyor. AFP'ye göre bugün Şam'a ulaşması beklenen Mistura Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim ile görüşecek.

Münih'teki Güvenlik Zirvesi'nde Suriye'de bu hafta 'şiddetin durdurulması' yönünde alınan karara rağmen Rusya ve rejim saldırılarının yoğunlaştığı bir dönemde BM Suriye Özel Temsilcisi Staffan de Mistura Şam'a sürpriz bir ziyaret gerçekleştiriyor.

AFP'nin rejim kaynaklarına dayandırdığı haberine göre bugün geç saatlerde Şam'a ulaşması beklenen de Mistura, Dışişleri Bakanı Velid Muallim ile görüşecek. 

Cenevre’deki Suriye görüşmelerinin yeniden başlayabilmesi için ateşkesi konuşmak üzere hafta sonu Münih’te bir araya gelen ülkeler ateşkeste uzlaşamamıştı. Onun yerine Suriye muhalefetinin taleplerinden olan insani yardımların hızla ulaştırılması ve ‘şiddetin ve saldırıların durdurulması’ kararı alınmıştı. Ancak Rusya ve rejim karara rağmen son günlerde Suriye'nin kuzeyindeki saldırılarını yoğunlaştırmıştı.