BIST 11.065
DOLAR 33,04
EURO 35,99
ALTIN 2.561,47
HABER /  GÜNCEL

Bir zamanlar komutandı

Emrinde onbinlerce askeri vardı. Şimdi erlerle aynı karavanaya kaşık sallıyor.

Abone ol

Deniz Kuvvetleri Eski Komutanı Emekli Oramiral İlhami Erdil, haksız mal edinmek suçundan 2.5 yıl hapis cezası aldı. İnfaz Yasası gereği 1 yıl hapis yatacak olan İlhami Erdil, cezasını çekmek üzere 2 Temmuz'da Tekirdağ'ın Saray ilçesindeki kapalı cezaevine teslim oldu.

Koğuşta 8 kişi kalıyorlar

İlhami Erdil'e cezaevindeki ilk gününde dışarıdan kebap ve meyve getirtilmesi basına yansımıştı. Cezaevi yönetimi bunun üzerine dışarıdan yemek alımını kesinlikle yasakladı. İlhami Erdil, 7 koğuş arkadaşıyla birlikte cezaevinde ne yemek çıkarsa onu yemek zorunda.
      
Yaralama ve sahtecilik

İlhami Erdil'in kaldığı 3 no'lu koğuştaki arkadaşları arasında karşılıksız çek suçundan yatan Efraim Sezen ve Emin Nallar, adam yaralamadan yatan emekli komiser Hasan Uludağ, resmi evrakta sahtecilikten yatan Erdal Kocagöz, silahla yaralamadan yatan Hüseyin Yıldız var.
     
İki hükümlü erle

Aldığı ceza nedeniyle rütbesi er'e düşürülen İlhami Erdil'in koğuşunda iki de hükümlü asker var. Bunlar askerden firar ettiği için ceza alan Er Vedat Gümüş ile emre itaatsizlikten tutuklanan Er Güner Gündoğdu. İlhami Erdil bir zamanlar komutanı olduğu bu erlerle şimdi aynı seviyede.
     
Haftada bir telefon izni

Cezaevinde farklı hiçbir muameleye tabi tutulmayan İlhami Erdil'in haftada bir gün 10 dakika telefonla görüşme hakkı bulunuyor. İlhami Erdil'in cezaevindeki ankesörlü telefondan bugüne kadar bir kez eşi ve kızıyla görüştüğü öğrenildi.
     
Ailesinden ziyaretçi gelmedi

10 gündür hapiste olan İlhami Erdil'i ailesinden kimse ziyaret etmedi. Dün İlhami Erdil'in iş arkadaşı olduğunu söyleyen Demirdöküm eski Genel Müdürü Melih Batılı cezaevine geldi. Ancak cezaevi yönetimi birinci derecede akrabası olmadığı için Melih Batılı'nın ziyaretine izin vermedi.