BIST 7.979
DOLAR 28,92
EURO 31,26
ALTIN 1.885,57
HABER /  GÜNCEL

Güneş gidiyor yağmur geliyor

Hava sıcaklığı azalıyor. Meteoroloji uyardı. Sağanak yağmur geliyor...

Abone ol

Hava sıcaklığının kuzey, iç ve doğu bölgelerde 6 ila 8 derece azalacağı bildirildi.

Devlet Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Basra Körfezi ve Arabistan Yarım Adası üzerinden gelerek yurdun iç ve doğu bölgelerinde etkili olan sıcakların, bugün Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu, Doğu Anadolu'nun güneyi ile Güney Doğu Anadolu bölgelerinde mevsim normalleri üzerinde hava sıcaklığı yaşanmasına sebep olduktan sonra etkisini kaybedeceğinin tahmin edildiği ifade edildi.

SAĞANAK YAĞIŞ UYARISI
Yarın Marmara'nın doğusu, Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzeybatısı ile Kars ve Ardahan çevrelerinde, Cumartesi günü, Orta ve Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu'nun kuzeyinde kısa süreli gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor.

Hava sıcaklığının yarın, Marmara'nın doğusu, Karadeniz, İç Anadolu ile İç Ege'de, hafta sonunda İç Anadolu, Orta ve Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu bölgelerinde 6 ila 8 derece azalacağı tahmin ediliyor.

METEOROLOJİDEN SEL UYARISI
Açıklamada, atmosferin dikey sıcaklık dağılımında meydana gelen yüksek sıcaklık farkına bağlı olarak oluşacak yerel gök gürültülü sağanak yağışların, yarın ve hafta sonu kuzey ve iç bölgelerde bazı olumsuz şartlara yol açabileceği beklendiğinden (sel, taşkın, heyelan, yıldırım düşmesi gibi) vatandaşların ve ilgililerin tedbirli olmaları gerektiği belirtildi.