BIST 1.441
DOLAR 8,23
EURO 10,03
ALTIN 484,79
HABER /  GÜNCEL

Bir one minute vakası daha

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'ndan 48. Münih Güvenlik Konferansı'nda Rusya ve Çin'e sert tepki gösterdi.

Abone ol

Almanya'nın Münih kentinde düzenlenen 48. Münih Güvenlik Konferansı'nda konuşan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu,BM'deki veto kararında Rusya ve Çin'in Suriye konusunda etik davranmadığını söyledi ve ekledi:

"Kararı onlar alıyor ama bedeli Türkler ve Araplar ödüyor."

Bakan Davutoğlu, konuşmasını uzatmaması için kendisine müdahale etmek isteyen moderatöre de "Biliyorsunuz bir dakikanın Türkiye'de geleneği vardır" şeklinde espri yaptı.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, 48. Münih Güvenlik Konferansı kapsamında düzenlenen "Yeni Ortadoğu'nun İnşası" konulu panelde konuştu. Dışişleri Bakanı Davutoğlu bütün Suriye halkına Türkiye olarak kucak açmaya hazır olduklarını da söyledi.Rusya ve Çin'in soğuk savaş döneminin refleksleriyle davrandığını belirten Davutoğlu, "Ortadoğu'da soğuk savaş istemiyoruz ve cepheleşmeyi reddediyoruz" şeklinde konuştu.

Suriye'nin Humus kentindeki kanlı olayları da değerlendiren Davutoğlu, "Maalesef sivil kayıpların gittikçe arttığı bir dönemden geçiyoruz. Humus ve Şam kırsalında çatışmalar yaşandı. Büyükelçimiz ile konuştum. Bazı kaynaklar ölü sayısının 300'e kadar yaklaştığını söylüyorlar. Kaygı verici bir durum. Çatışmalar daha önce öldürülenlerin cenazelerinin alınması esnasında oluyor. Dolayısıyla rutinin ötesinde ölümlerin sayısında, yaralı ve kayıpların sayısında artış var. Bunun rutine dönüşmüş olması bile bize kaygı veriyor" dedi.

CLINTON'LA GÖRÜŞTÜ

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, 48. Münih Güvenlik Konferansı'nda Suriye'deki şiddet olaylarına dikkat çekmek için dün ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton'la bir görüşme yaptı.

MODERATÖRE "1 DAKİKA" HATIRLATMASI

Konferansta gelecek yıl hangi ülkenin konuşulacağının sorulması üzerine de Davutoğlu, tarihin akışını anlayan her ülkenin ayakta kalacağını ifade etti.

Davutoğlu, bu arada uzun konuşmaması için kendisine müdahale etmek isteyen moderatöre de "Biliyorsunuz 1 dakikanın Türkiye'de geleneği vardır" şeklinde espri yaptı. Davutoğlu ayrıca, NATO bünyesinde Suriye'ye müdahale etme konusunda görüştükleri şeklinde ortaya çıkan haberin de doğru olmadığını söyledi.

ÖNCEKİ HABERLER
İsyan ateşi dünyaya sıçradı
Torpilli kayda yargı freni
Dondurucu soğuklar yine can aldı!
Uludere köylülerinden tokat gibi yanıt
Bitkisel ürünler tehlikeli mi?
TIME'dan o polemiğe ilginç yorum
Kandahar'da karakola bombalı saldırı: 7 ölü
Şikecinin sonu böyle oldu!
Baykal o belgeyi yargıya taşıyor!
Dişini yaptırırken çenesinden oldu!
Yorumlar 9 yorum