HABER /  ÇALIŞMA HAYATI

Binlerce memur şokta! Zamları geri alınıyor

Memur maaş zammı gelir vergisi dilimine takıldı. Milyonlarca memur mayıs ayında bir üst gelir vergisi dilimine geçeceği için maaşları da azalacak.

Binlerce memura kötü haber. Mayıs ayında maaşına dikkatli bakın. Ortalama 3 bin TL ücret alan bir memur önümüzdeki ay yüzde 15'lik gelir vergisi diliminden yüzde 20'lik dilime geçecek.

Bu nedenle de 9/1'indeki bir memur mayısta 60 TL, aynı derece kademedeki bir öğretmen 57 TL, 8/1'indeki bir polis memuru ise 58 TL daha az maaş alacak.

 ZAMLAR GERİ ALINIYOR

Gelir vergisi diliminin artacak olmasını değerlendiren Bağımsız Büro-Sen Genel Başkanı Remzi Kızılkaya, memura her yıl ocak ve temmuzda verilen zamların bu şekilde geri alındığını ifade etti. Kızılkaya, "Mayıs ayında memurlar temmuzda alacağı zammı peşin peşin devlete vergi diye ödeyecek. Bunun önüne geçilebilmesi için gelir vergisi ya sabit tutulmalı ya da gelir vergisi üst dilimine geçişi sağlayan miktar yukarı çekilmelidir" dedi.

HERKES ETKİLENECEK

Her yıl ocak ayında maaşlarından yüzde 15 oranında gelir vergisi kesilen devlet memurlarının tamamı maaş durumlarına göre yılın ilerleyen aylarında yüzde 20'lik gelir vergisi dilimine giriyorlar.

ÖNCEKİ HABERLER
Çalışanlar için bu yasa bomba! Hamileler için öyle bir ceza var ki...
ABD açıkladı! Türkiye'yi tehdit eden iki ülke
Kayseri'deki liseli Cansel davasında beklenen oldu!
Bomba yüklü kamyon yakalandı! O ilçe ayakta
Kısmetse Olur ihanet görüntüleri çıktı damat adayı kıvıramadı
İOKBS sınavı 2020 ne zaman bursluluk sınavı başvurusu ne zaman?
Yorumlar 20 yorum