BIST 11.065
DOLAR 33,04
EURO 35,99
ALTIN 2.561,47
GÜNCEL

Binali Yıldırım'dan oğlu Erkan Yıldırım için yeni açıklama! Cüneyt Özdemir'e söyledi

Cüneyt Özdemir, Binali Yıldırım'la görüşmesini sosyal medya hesabından aktardı. Binali Yıldırım, oğlu Erkan Yıldırım'ın Venezuela gezisine dair yeni açıklamalar yaptı.

Binali Yıldırım oğlu Erkan Yıldırım hakkındaki iddialara ilişkin Cüneyt Özdemir'e yeni açıklamalar yaptı. Cüneyt Özdemir "Bir gazeteci olarak bana yapılan açıklamayı sizlerle paylaşıyorum" diyerek Eski Meclis Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım ile yaptığı görüşmeyi aktardı. 

Yıldırım, oğlu Erkan Yıldırım’ın Venezuela’da bulunması hakkında " Venezuela'yı biraz meraktan, biraz da iş adamı olarak yeni fırsatlar var mı diye sadece bir kez Aralık ayında ziyaret ettiğini" açıklaması yaptı.

Özdemir'in Yıldırım görüşmesine şu bilgileri verdi: 

"Biraz önce Sayınn Binali Yıldırım telefonla aradı ve oğlu ile ilgili Venezuella gezisine dair yanlış bir algı oluşturulduğunu belirtti. Oğlunun Venezuella'yı biraz meraktan biraz da iş adamı olarak yeni fırsatlar var mı diye sadece bir kez Aralık ayında ziyaret ettiğini söyledi.

Heyetten ayrı gayrı Resmi olarak geziye katıldığını kendi imkanları ile kovid ile mücadelede kullanılacak malzeme götürdüğünü (başka ülkelere ziyarete gittiğinde de götürüyormuş) ayrıca çeşitli hayır işlerinde de bulunduğunu belirtti.

Venezuella'daki hayır işlerini ise prensip olarak (genelde) söylemeyi uygun görmedikleri için açıklamasında özellikle belirtmediğini ve diğer açıklamalarla herhangi bir çelişki olmadığını da ekledi.

Sitene Ekle