HABER /  POLİTİKA

Binali Yıldırım, Boris Johnson'u kabul etti

Başbakan Binali Yıldırım, İngiltere temasları sürüyor. Başbakan Yıldırım, İngiltere Başbakanı Boris Johnson'u kabul etti. Görüşmede Suriye'deki gelişmeler ele alındı.

Başbakan Binali Yıldırım, İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson'u kabul etti. Görüşmede, Suriye'ye ilişkin son gelişmeler ele alınırken barış ve istikrarın sağlanması üzerinde duruldu.

Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre, Başbakan Yıldırım'ın, Johnson'u kabulünde, ikili ve bölgesel konular ele alındı, Türkiye ile Birleşik Krallık arasında son dönemde artan temas ve iş birliğinden duyulan memnuniyet dile getirildi.

Görüşmede, Suriye'ye ilişkin son gelişmeler, barış ve istikrarın sağlanması ele alındı. Bu bağlamda Türkiye'nin Suriye'deki Kürtlerle herhangi bir sorunu bulunmadığı, Türkiye'nin itirazının PYD/YPG gibi terör gruplarına yönelik olduğu vurgulandı.

DEAŞ ile mücadele konusundaki gelişmelerin ele alındığı görüşmede, ayrıca Körfez'deki gelişmeler, Suriyeli göçmenler ve bunların sorunlarının aşılmasında hükümet dışı kuruluşlarla ilgili konular, PKK terör örgütüyle mücadele, Libya'ya ilişkin gelişmeler ile NATO'ya ilişkin bazı konular da masaya yatırıldı. Görüşmede Kıbrıs konusuna da özetle değinildi.

İngiltere Dışişleri Bakanı Johnson da bu konulardaki görüşlerini ifade etti. Türkiye'nin bölgesinde barış ve istikrara olumlu katkısına değinen Johnson, bu alanlardaki iş birliğini artırma, savunma sanayi ve teknoloji iş birliğini geliştirmek konusundaki arzusunu aktardı.

ÖNCEKİ HABERLER
Asansör düştü 2 kişi öldü!
Gökçek fena patladı! Peşlerini bırakan namerttir
İlker Başbuğ'dan Deniz Baykal'la ilgili dikkat çeken sözler
Cumhuriyet Kulesi referandumu sonuçlandı! Yıkılacak mı?
İngiliz gazeteci o soruyu sorduğuna pişman oldu
Yarı çıplak pozları tepki çekti! Aleyna Tilki'nin konseri iptal edildi
Yorumlar