BIST 8.087
DOLAR 28,93
EURO 31,36
ALTIN 1.887,01
HABER /  GÜNCEL

Biletleri aldığı gibi kayıplara karıştı

Bursa’da daha önce büyük ikramiye kazandıran Servet Gişesi’nden 800 adet piyango bileti çalan hırsız kayıplara karıştı

Abone ol

Olay bugün saat 09.30 sıralarında Ulucami karşısındaki Servet Gişesi’nde meydana geldi. Kimliği belirsiz bir şahıs, gişe görevlisi Bahri Şen’in bir anlık zaafından faydalanarak 800 adet çeyrek bileti çalarak kayıplara karıştı.

Şen sigara paketlerini dizdiği sırada hırsız elini küçük camdan uzatarak bilet destesini alıp kayıplara karıştı. Polise haber verilirken, piyasa değeri 8 bin TL olan çeyrek biletleri çalan şahsın yakalanması için çalışma başlatıldı.

BİLETLERİ ALDIĞI GİBİ KAYIPLARA KARIŞTI

Biletlerin numaralarını Milli Piyango Genel Müdürlüğüne bildireceklerini ifade eden gişe görevlisi Bahri Şen ise, “Veznede sigara paketini diziyordum. O sırada hiçbir müşteri yoktu. Hırsızı fark etmedim. Bir anda elini uzatıp biletleri aldığını gördüm. Hırsız kaçtı, yakalayamadık. Polise haber verdik. Biletlerin numaralarını Milli Piyango Genel Müdürlüğüne bildireceğiz” diye konuştu.
Olay anında orada bulunan vatandaşlar ise, “Bir şahıs gişeye doğru yaklaştı. Görevlinin meşguliyetinden faydalanarak biletleri alıp kaçtı. Hırsızı gördüm, yakalamak istedim ancak yakalayamadım” dedi.

Gişeden bilet alan vatandaşlar ise olayı duyunca şaşırdı. Çeyrek biletlere büyük ikramiye çıkarsa üzüleceğini söyleyen bir vatandaş ise, “Biz parayla alıyoruz. Hırsız gelip biletleri çalıp kaçıyor. İnşallah büyük ikramiye ona çıkmaz. Çıksa bile biletlerin numaraları Ankara’ya bildirilecek. Ben hırsızın çok şanslı olduğunu zannetmiyorum” dedi.