BIST 11.090
DOLAR 32,83
EURO 35,63
ALTIN 2.547,87
HABER /  DÜNYA

Beyaz Saray'dan Obama'ya suçlama

Suriye'nin İdlib kentindeki sivil katliam için açıklama yapan Trump yönetimi, yaşananlardan dolayı Obama'yı suçladı.

Abone ol

Beyaz Saray Sözcüsü Sean Spicer, İdlib'deki saldırıyla ilgili olarak, "Saldırıyı kınıyoruz, görmezden gelinemez. Saldırı Obama yönetiminin zayıflığının sonucu" açıklamasında bulundu.

Beyaz Saray Sözcüsü Sean Spicer, Beyaz Saray'daki gayrı resmi basın toplantısında, basın mensuplarının Suriye'de Beşşar Esad rejiminin düzenlediği kimyasal silah saldırısına ilişkin sorularını yanıtladı.
Spicer, saldırıyı, "Suriye'de, kadın ve çocukların da aralarında olduğu masum insanları hedef alan bugünkü menfur kimyasal saldırı uygar dünya tarafından göz ardı edilemez. Beşşar Esad rejiminin bu hain eylemleri, önceki (ABD) yönetimin zayıflığının ve kararsızlığının bir sonucudur" sözleriyle kınadı.

Saldırının hiçbir şekilde kabul edilemez olduğuna işaret eden Spicer, önceki yönetimi hedef alarak, "Barack Obama 2012 yılında kimyasal silah kullanımına ilişkin bir kırmızı çizgisinin olduğunu söyledi ve ardından hiçbir şey yapmadı. ABD, bu kabul edilemez saldırıyı kınama noktasında tüm dünyadaki müttefikleriyle bir arada durmaktadır" şeklinde konuştu.

Bununla birlikte Spicer, Trump yönetiminin ne yapacağının henüz net olarak konuşulmadığını ancak Suriye'de şu aşamada rejim değişikliğinin bir seçenek olmadığını belirtti.