BIST 7.684
DOLAR 27,04
EURO 28,83
ALTIN 1.674,98
HABER /  POLİTİKA

Başbakan Yıldırım: CHP'li kardeşlerimiz evet diyecek

Başbakan Binali Yıldırım Kırıkkale'de yaptığı konuşmada referandum konusunda ''16 Nisan'da yeni bir rekora hazır mısınız?'' sorusunu sordu.

Abone ol

16 Nisan'da yapılacak olan referanduma sayılı günler kala Başbakan Binali Yıldırım mitinglerine devam ediyor. Başbakan Yıldırım, ''Cumhurbaşkanlığı seçiminde yüzde 80 'evet' dediniz. 16 Nisan'da yeni bir rekora hazır mısınız?'' diyerek vatandaşlara evet mesajı verdi.

Başbakan Yıldırım, 16 Nisan Halkoylamasına ilişkin mitingler kapsamında Kırıkkale'de halka hitap etti. Başbakan Binali Yıldırım'ın konuşmalarında satır başları şöyle:

''Cumhurbaşkanlığı seçiminde yüzde 80 'evet' dediniz. 16 Nisan'da yeni bir rekora hazır mısınız?''

''KIRIKKALE TARİH YAZACAK''

Kırıkkale tekrar tarih yazacak tarih. Tarihi değişim için hazır mısınız? Vesayetçi darbe anayasasını değiştirmeye var mısınız?

''FETÖ'YÜ SÜRDÜLER''

Türkiye'yi durdurmak için neler yaptılar. Siz en iyisini biliyorsunuz. En son FETÖ'yü piyasaya sürdüler. FETÖ, milletin üzerine bombalar yağdırdı. Allah'ın izniyle amaçlarına ulaşamadılar. Bütün Türkiye, Kırıkkale direndi. Bu topraklar şehitlerimizin bereketiyle ayakta kaldı. Son darbe kalkışmasında bağımsızlığımız için geri adım atmadınız. Bu millet istiklaline, istikbaline düşkündür. Onun için terörün burada yeri

Kırıkkale'de bir ilki gerçekleştirdik. Silah ihtisas organize sanayi bölgesi kuruyoruz, hayırlı olsun. 15 yılda Türkiye'nin gücüne güç kattık. IMF'ye borcumuzu ödedik, gönderdik.

''CHP'Lİ KARDEŞLERİMİZ EVET DİYECEK''

Bazı Avrupa ülkeleri 'hayır' için çalışıyor, Türkiye'nin gelişmesini istemiyor. FETÖ, PKK ve HDP 'hayır' propagandası yapıyor. Hadi bunu anladık. CHP'ye ne oluyor? HDP'nin kuyruğuna takılmak CHP'ye yakışır mı? CHP'ye gönül veren kardeşlerimiz geleceğimiz için 'evet' diyecek.