BIST 8.039
DOLAR 27,14
EURO 28,93
ALTIN 1.680,29
HABER /  POLİTİKA  /  AK PARTİ

Canikli'den Kılıçdaroğlu'na yazıklar olsun çıkışı

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Şebinkarahisar'da konuştu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirdi.

Abone ol

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, "Eğer elinde hiçbir şey yok, hiçbir belge yok, hiçbir bilgi yok buna rağmen böyle bir iftira atıyorsan, o zaman biz de çıkar deriz ki sen Sayın Kılıçdaroğlu milli bir adam değilsin, yerli bir adam değilsin, dışarıdan talimat alıyorsun" dedi.

Canikli, Şebinkarahisar ilçe meydanındaki İmam Hatip Lisesi Pansiyonu açılış töreninde yaptığı konuşmada, Şırnak’ta şehit olan 3 askere Allah’tan rahmet, yaralılara da şifa diledi.

Terör örgütünü destekleyenlere seslenen Canikli, "O hainler piyon zaten, o hainlere destek veren kimse, devlet, istihbarat örgütü kimse, bu milletin birliğini bütünlüğünü ortadan kaldırmayı hedefleyen o hain terör örgütüne kim destek veriyorsa boşuna uğraşmayın, amacınıza ulaşamazsınız, bu millete diz çöktüremezsiniz. O hainleri hendeklere gömdüğümüz gibi o hainlere de destek verenlere gereken cevabı vereceğiz inşallah, Allah’ın izniyle" dedi.

Canikli, bu topraklarda milyonlarca şehidin kanı olduğunu vurgulayarak şöyle devam etti:

"Bu topraklar bedeli ödenerek vatan yapıldı, birileri tarafından bu millete sunulmadı o yüzden hiç kimse bu topraklardan zırnık kopartamaz, bu millet buna izin vermez. Sayısız kereler tarihe baktığınızda bu hain emellere ulaşmak için sayısız kere saldırılarla karşı karşıya kaldı bu millet, bu coğrafya, bu topraklar ama her defasında bu millet gereken cevabı verdi."

KİMYALARI BOZULDU

Nurettin Canikli, yedi düvele karşı bu ülkenin birlik ve bütünlüğü için mücadele verdiklerine dikkati çekerek şunları söyledi:

"Sadece bir terör örgütü değil dünyanın en kanlı üç terör örgütüyle aynı anda ve sadece Türkiye’de değil Türkiye dışında da bu mücadeleyi sürdürüyoruz. Kolay bir mücadele değil, PKK terör örgütü ve son zamanlarda maalesef dost bildiklerimiz tarafından en gelişmiş silahlarla donatılıyorlar, gizlemiyorlar da  zaten bunu, herkesin gözü önünde. Amaçlarına ulaşamayınca onların da dengeleri bozuldu. Terör örgütlerine destek verenlerin de kimyaları bozuldu, kimyaları bozulmasa bu kadar açık bir şekilde eli kanlı terör örgütüne bu desteği verebilirler mi? O terör örgütünün katliamlarında akıttıkları kanda onlara silah yardımı ya da başka türlü destek veren hepsinin eli vardır o kana ortaklar onlar, buradan da ilan ediyorum, bir kez daha ifade ediyorum.”

Canikli, büyük oranda terör örgütlerinin belini kırdıklarını ancak işlerinin henüz bitmediğini dile getirerek şu değerlendirmeyi yaptı:

"Özellikle kriptolar var zaman zaman ortaya çıkıyorlar. Hiçbir iz bırakmamış özel olarak yetiştirilmiş. Bakın Fetullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz saldırısı bu ülkenin bütünlüğünü hedefleyen saldırıların en acımasız olanıydı. Bu terör örgütüne destek verenler 15 Temmuz’da mutlaka başaracaklarını bekliyorlardı. Fetullahçı Terör Örgütü'nün mutlaka bu ülkede kaos çıkaracağını bekliyorlardı, tahmin ediyorlardı bütün hesaplarını, kitaplarını buna göre yapmışlardı."   

"15 Temmuz saldırısından sonra, hain darbe girişiminden sonra Avrupa ülkelerinin başkanları, yöneticileri nasıl konuşma yapacaklarını şaşırdılar, onların da kimyası bozuldu" diyen Canikli, bu kişilerin bütün hesaplarını saldırının sonuca ulaşacağı varsayımı üzerine kurduklarını ancak bu milleti hesap edemediklerini anlattı.   

YAZIKLAR OLSUN!

Canikli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun çok talihsiz bir açıklaması olduğunu ifade ederek şöyle konuştu:

"15 Temmuz’da bu milletin yazdığı o kahramanlık destanına 'tiyatro' dedi, 'kontrollü darbe' anlamına gelen bir şey söyledi, yazıklar olsun. Şimdi bakın dünden beri düşünüyorum, kafama tıkıldı yani, niye böyle bir şey söyledi diye. Aklı başında olan bir insan böyle bir değerlendirme yapamaz, herkes gördü bu darbenin ne kadar acımasız, ahlaksız, hain bir darbe teşebbüsü olduğunu ve millete nasıl büyük bir eziyet edilmesi amaçlandığını. Bugüne kadarki darbelerden de daha kanlı bir darbe teşebbüsü oldu, bunu hep birlikte gördük. Buna rağmen niye böyle bir şey söyledi diye şu soru aklıma geldi, 'Acaba Sayın Kılıçdaroğlu’nun bu açıklamasıyla Almanya istihbarat örgütü başkanının açıklaması arasında bir ilişki olabilir mi?' Sorusu kafama takıldı çünkü o da benzer bir şey söylüyor, bakın çok ilginçtir.

Almanya istihbarat örgütünün başındaki adam özetle diyor ki, 15 Temmuz’da Fetullahçı Terör Örgütü'nün yaptığı darbe teşebbüsüyle ilgili bizim elimizde bilgi, belge, delil yok. Tabii gerçekten çok vahim bir hadise bir açıdan bakıldığında. Bütün dünyanın gözü önünde cereyan etti, bu milletin nasıl o hain darbe kalkışmasını engellemek için göğsünü siper ettiği tanka, topa, uçağa, helikoptere bütün dünyanın gözü önünde yaşandı bu hadiseler. Nasıl görmezsin? Görmek istiyorsan defalarca o gece yaşanan görüntüleri izle, bir daha izle. Yani bir insanın bunu görmemesi için gözünün kör, kulaklarının tıkalı olması gerekir. O söylüyor, benzer bir şeyi Sayın Kılıçdaroğlu söylüyor. Şimdi çok ilginçtir, bakın ve hepimizin aklına gelir, benim aklıma da geliyor, acaba birileri Sayın Kılıçdaroğlu’na ‘Bizim söylediğimizi aynen sen de tekrar et’ mi dedi acaba? Böyle bir imada mı bulundu açıkça? Çünkü o Almanya'nın o menfaati açısından bakıyor olabilir hadi diyelim, Almanya’nın ne gibi menfaati olabilir? Almanya da Fetullahçı Terör Örgütü'nü destekliyor anlamına gelir, Almanya istihbarat örgütü başının açıklamasının başka hiçbir anlamı yok, onları korumaya çalışıyor, belli ki onlara destek verdiler, Fetullahçı Terör Örgütü'ne destek verdiler ama moralleri bozuk, canları sıkkın amaç gerçekleşmedi o yüzden ne dediklerini bilmiyorlar, dengeleri, kimyaları bozulmuş."

TALİMAT MI ALDIN?

"Hadi Almanya’nın istihbaratın başındaki adam bu şekilde konuşuyor, Sayın Kılıçdaroğlu sen niye böyle bir şey söylüyorsun?" diye soran Canikli, şu görüşlerini aktardı:

"Hani 15 Temmuz olayına sayısız kereler darbe teşebbüsü dedin tepki verdin, sonra birden niye değiştin durup dururken? Birileri sana bir şey mi söyledi? Bir yerlerden talimat mı aldın? Aklıma geliyor çünkü akıl, mantık böyle bir şey kabul etmez. Her şey ortadayken sen çıkıp 15 Temmuz'da milletin yazdığı destana tiyatro dersen benim aklıma da başkasının aklına da böyle bir şey gelir, zaten Almanya ile çok yakın ilişkilerin var."

Canikli, Türkiye için çok güzel niyetleri olmayan bazı Alman vakıfları olduğuna işaret ederek "O vakıflarla Sayın Kılıçdaroğlu arasında çok yakın dostluk olduğunu biliyoruz. Şimdi sana dostların ‘Bu konuda bizim tezlerimizi yüksek sesle söyle’ mi dedi Sayın Kılıçdaroğlu? Ben de bunu söylüyorum, benim de aklıma geliyor" ifadesini kullandı.

Kılıçdaroğlu’na yönelik "Eğer iddianda gerçekten samimiysen elinde ne varsa, çık söyle, çık anlat millete, seni kimse engellemiyor" diyen Canikli, şöyle devam etti:

"Buyurun davet ediyoruz, Sayın Cumhurbaşkanımız da, Başbakanımız da ne varsa bildiğin bir şey varsa, belge ne varsa, dedikodu ne varsa çık konuş, herkesin gözü önünde bunları değerlendirelim ama eğer elinde hiçbir şey yok, hiçbir belge yok, hiçbir bilgi yok buna rağmen böyle bir iftira atıyorsan o zaman biz de çıkar deriz ki 'Sen Sayın Kılıçdaroğlu milli bir adam değilsin, yerli bir adam değilsin, dışarıdan talimat alıyorsun.' Böyle bir ağır ithamın altında kalmak istemiyorsan elinde olduğunu, iddia ettiğin o konuyla ilgili belgeleri çık açıkla. Bütün milletle paylaş."

Canikli, oyun içinde oyun olduğuna dikkati çekerek şunları kaydetti:

"Oyun büyük, bugüne kadar bu millet, sizler bu oyunları bozdunuz, bozmaya devam edeceğiz Allah’ın izniyle. Bir oyunu da 16 Nisan’da bozacağız inşallah. PKK’yı tamamen sıfırlamak için 16 Nisan'da Fetullahçı Terör Örgütü'nü tamamen silmek, DEAŞ’ı ortadan kaldırmak için ve bu milletin bağımsızlığını, özgürlüğünü ortadan kaldırmak isteyen içeride ve dışarıda ne kadar hain varsa hepsine gereken cevabı vermek için bir kez daha inşallah ‘evet’ diyoruz."