HABER /  EKONOMİ

Benzine 13 kuruşluk zam geldi benzin 2 haftada 23 kuruş arttı

Geçen haftadan beri gündemde olan bezine zam bugün akşam saatlerinde geldi. bu gece yarısından geçerli olmak üzere benzine 13 kuruş zam yapıldı.

Geçen haftadan beri beklenen benzine zam haberi geldi. Benzinin litre fiyatına bu gece yarısından geçerli olmak üzere 13 kuruş zam yapıldı.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasından edindiği bilgiye göre, Ankara'da ortalama 6,65 liradan satılan benzinin litre fiyatı 6,78 lira olacak. Benzinin litresi İstanbul'da 6,58 liradan 6,71 liraya, İzmir'de 6,63 liradan 6,76 liraya yükselecek.

Dağıtım firmalarının belirlediği fiyatlar rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösteriyor. Benzinden son iki haftada gerçekleşen bu zammın nedeni ile Suudi Arabistan'ın petrol üretiminde kısıtlamaya gitmesi ve dolar kurunun aniden 5.45'lere yükselmesi gösteriliyor.

Suudi Arabistan'ın petrol üretiminde günlük 500 bin varillik bir kısıtlamaya gitmesi uluslararası arenada petrol fiyatlarının artmasına neden oldu. Benzinin ton fiyatı 586 dolardan 613 dolara yükseldi.

Benzine 11 Mart günü de 15 kuruşluk zam yapılmıştı

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
Hulusi Akar'dan Fırat'ın doğusuna operasyon mesajı!
YÖKDİL sınav sonuçları açıklanıyor YÖKDİL nerelerde geçerli?
PYBS başvuru yapma sayfası 2019 bursluluk sınavı kaç soru?
Kadıköy'de dolmuş şoförlerinden 'Marmaray' eylemi
Türkiye AB ile ticaret fazlası verdi
Cuma namazı kılınışı kaç rekat cuma namazı nasıl kılınır Diyanet
Yorumlar 11 yorum