BIST 1.493
DOLAR 9,61
EURO 11,17
ALTIN 557,38
HABER /  GÜNCEL

Bekir Bozdağ'dan flaş Kılıçdaroğlu ve HDP açıklaması

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Kemal Kılıçdaroğlu'nun Aile Bakanı hakkındaki açıklamaları, HDP'li milletvekillerinin dokunulmazlıkları ve 50 milyon kişinin bilgileri çalındı iddialarına ilişkin açıklama yaptı.

Abone ol

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, gündeme ilişkin son dakika açıklamalarda bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Semra Ramazanoğlu hakkındaki sözleri nedeniyle tepki gösteren Bekir Bozdağ, şu ifadeleri kullandı:

"Siyaset edep ister, ahlak ister, belli bir üslup ister. Hepimiz birbirimiz hakkında farklı görüşlere sahip olabiliriz, eleştiri yapabiliriz. Bunu belli bir edeple, ahlakla yapmak gerekir. Sayın Kılıçdaroğlu kadın hakkında konuşuyorsa kullandığı dilin daha temiz olmasına dikkat etmesi lazım. Dünkü açıklamalara baktığında Türk siyasetinin dibe vurduğunun göstergesidir. Edep ve ahlaktan yoksun bir üslubun ikame edildiğini görüyoruz. Sayın Kılıçdaroğlu'nun daha sonra 'ben sözümün arkasındayım' diye tevil etmesi, yaptığı ilk açıklamadan daha vahim, daha kötüdür. Yanlışta ısrar etmenin anlamı yok. Halk arasında bir söz var, zırva tevil götürmez. Söylenen sözün Türk toplumun ahlaki değerleri ile ana muhalefet partisi liderin üslubu birbirine yakışmıyor. Sayın Kılıçdaroğlu'nun kalbinin içinde ne varsa o yansıyor üsluba. Umarımız bu yanlıştan döner, yanlışında ısrar etmez"

"KILIÇDAROĞLU CİNSİYETÇİ, KİRLİ BİR DİLLE SALDIRDI"

Semra Ramazanoğlu'nun konuyu yargıya taşıyacağını belirten Bozdağ, bu meselenin Aile Bakanı'nın meselesi değil, kadın-erkek herkesin meselesi olduğunu söyledi. Bozdağ "Özellikle de kadın hakları konusunda duyarlı olan herkesin tavır koyması duyarlılığın gereğidir. Sayın Kılıçdaroğlu cinsiyetçi bir bakışla, kirli bir dille saldırmıştır. Bu saldırı karşısında kadın haklarını savunan herkes eleştirmeleri gerekir. Bu konuyu partizanlıkla başka başka saiklerle görmemezlikten gelinmemelidir. Bu tam bir sınamadır. Herkesin samimiyetinin test edildiği bir olaydır" dedi.

"VATANDAŞLIKTAN ÇIKARILMA KANUNDA YER ALIYOR"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun "teröre destek verenler vatandaşlıktan çıkarılmalı" açıklamalarına ilişkin Bekir Bozdağ, "Vatandaşlıktan çıkarılma kanun üzerinde yer almaktadır. Talep üzerinde vatandaşlıktan çıkarılma kuralları vardır. Sayın Cumhurbaşkanımızın dün yaptığı açıklama bunların dışında yeni bir kural görülmesini öngörüyor. Bunların üzerinde elbette çalışma yapılacaktır. " ifadesini kullandı.

"YARGI MİLLETİN YARGISIDIR"

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu'nun "Başkanlığa halkı ikna etmemiz lazım. Bilgi kirliliği var. Parlamenter sistem bizim işimize gelir. Çünkü yasama bizde, yargı bizde, yürütme bizde, her şey bizde. Şimdi bizim AK Parti hükümetini denetleme gibi bir şeyimiz olabilir mi" sözleri hakkında açıklama yapan Bozdağ, "Yargı bağımsızdır. Milletin yargısıdır. Yargı ne AK Parti'nin ne  CHP'nin, MHP'nin ve HDP'nin yargısıdır. Öyle zannediyorum ki AK Partili Galip Ensarioğlu'nun sözleri bir dil sürçmesidir" şeklinde konuştu.

"KİŞİSEL VERİLERİN PAYLAŞILMASI YASAKLANDI"

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, kimlik bilgilerinin sızdırıldığı iddialarıyla ilgili soruşturma başlattı.

50 milyona yakın vatandaşın kişisel bilgilerinin çalındığı iddialarına ilişkin Bozdağ, "Nereden sızdı, nasıl sızdı bilmiyorum. Rakamlara baktığınız zaman Türkiye'deki seçmen sayısına yakın bir rakam. YSK bu seçmenlere ilişkin bilgileri partilerle de paylaşılıyor. Bu sızmanın araştırılması lazım. Öyle zannediyorum ki bu haberlerin çıkmasının ardından adli ve idari takip başlamıştır. Bildiğiniz Türkiye, kişisel verilerin korunmasını anayasada yer verdi. Kişisel verilerin el değiltirilmesi, paylaşılması temelde yasaklandı. Bunu ihlal edenlerle ilgili ceza yaptırımları arttırıldı.

Kişisel Verileri Koruma Kanunu çıktı. Bu kanun sayın Cumhurbaşkanımızda. Yakın bir zamanda Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girecektir. Kişisel verileri ihlal edenlere müeyyideler konmuştur. Vatandaşlarımıza birtakım haklar tanınmıştır. Dolayısıyla kişisel veriler yaptığımız bu düzenlemeyle çok güçlü bir koruma altına alınmıştır. Geçmişte 2010'da yaşanan bir olayın tekrarı olmaması için gerekli tedbirler alınacaktır. Bu konuyla ilgili adli ve idari soruşturmalar yapılacaktır" dedi.

ÖNCEKİ HABERLER
Batman'da çatışma 5 PKK'lı öldürüldü
Batman'da çatışma 5 PKK'lı öldürüldü
Haşim Kılıç'tan olay açıklama! Yargı işgal altında
Haşim Kılıç'tan olay açıklama! Yargı işgal altında
Manisa'da PKK'nın gençlik yapılanmasına darbe
Manisa'da PKK'nın gençlik yapılanmasına darbe
PKK'ya ağır darbe! Üst düzey 13 kişi öldürüldü
PKK'ya ağır darbe! Üst düzey 13 kişi öldürüldü
Zeki Üçok ordu içindeki Fethullahçıları anlattı
Zeki Üçok ordu içindeki Fethullahçıları anlattı
Ermenistan Azerbaycan savaşı ateşkes sonrası şok tablo
Ermenistan Azerbaycan savaşı ateşkes sonrası şok tablo
Obama'dan sert açıklama IŞİD kaybedecek!
Obama'dan sert açıklama IŞİD kaybedecek!
Afife Tiyatro Ödülleri adayları açıklandı
Afife Tiyatro Ödülleri adayları açıklandı
Uludere'den acı haber Şırnak'ta son durum
Uludere'den acı haber Şırnak'ta son durum
CHP'li vekilden Kılıçdaroğlu açıklaması: Amacını aştı
CHP'li vekilden Kılıçdaroğlu açıklaması: Amacını aştı