HABER /  POLİTİKA

BDP'li Tan'dan çarpıcı TC açıklaması

BDP'li Tan Sağlık Bakanlığı'na bağlı kurumların tabelalarından TC ibaresinin çıkarılmasıyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu

BDP'li Tan'dan çarpıcı TC açıklaması

BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, parlamentoda düzenlediği basın toplantısı, gündemin sıcak tartışma maddesi 'TC' konusuyla ilgili konuştu.

Tan, ''Sağlık Bakanlığı'na bağlı kurumların tabelalarından TC ibaresinin çıkarılmasıyla'' ilgili bir soru üzerine, ''Türkiye Cumhuriyeti'nin adı değişmez herhalde. Hükümetle her konuda anlaşamıyoruz ancak tabii ki devletin adı kalacak ama her cümlenin başına 'Türkiye Cumhuriyeti' konulması gerekir mi- Bence gerekmez'' cevabını verdi.

BİR AVUÇ ÇETEYE BU ÜLKE TESLİM EDİLMEMELİ

Dice Üniversitesi'nde 2 gün devam eden olaylarda Aysel Tuğluk başından yaralandı. Polisin gaz bombası ile müdahale ettiği olayları BDP'li Altan Tan böyle değerlendirdi.

Tan, üniversitelerde Kürt öğrencilere karşı belli kesimler tarafından saldırı yapıldığını iddia etti. Bu konuda ilgilileri göreve çağırdığını belirten Tan, ''Bir avuç çeteye bu ülke teslim edilmemeli'' dedi.

Demokrasinin herkes için istenmesi gerektiğini dile getiren Tan, şiddete başvurmadan herkesin fikrini açıklayabilmesi gerektiğini söyledi.

Dicle Üniversitesi'nde de farklı görüşlerde olan tüm öğrencilere seslenmek istediğini söyleyen Tan, ''Soğukkanlı olun. Özellikle Kürt gençlerin birbirlerine düşmesi, çatışması, en başta Kürt halkına, onun mücadelesine ve sürece zarar verir'' diye konuştu.

Yorumlar 19 yorum