BIST 1.419
DOLAR 8,65
EURO 10,14
ALTIN 488,03
HABER /  SEÇİM

Baykal AK Parti adayı olan 'sağ kolu' için ne dedi?

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, bir dönem 'sağ kolu' olarak nitelenen Savcı Sayan'ın AK Parti'den aday olması için bakın ne dedi!

Abone ol

İNTERNETHABER.COM- CHP Eski Genel Başkanı Deniz Baykal, eski CHP'li Savcı Sayan'ın AK Parti'den aday gösterilmesiyle ilgili, "Beraber çalıştığımız arkadaşlarımın etkinliklerini sürdürmelerinden şikayetçi olmam" dedi.

Genel seçimlerde Antalya'dan yeniden milletvekili adayı gösterilen Baykal, partisinin Muratpaşa İlçe Başkanlığı ziyaretinde gazetecilere gündeme ilişkin açıklama yaptı.

SAVCI SAYAN DEĞERLENDİRMESİ

Deniz Baykal, kendisine yakınlığıyla bilinen ve bu seçimlerde AK Parti'den İzmir milletvekili adayı gösterilen Savcı Sayan ile ilgili olarak şu değerlendirmeleri yaptı:

"Sağ kol, sol kol' diyorlar. Kaç kolum var bilmiyorum. Genel başkanlar görev yapmış, il başkanları, merkez yönetim kurulu üyeleri, milletvekilleri ile hatırlanırlar. Bu siyaset yöntemidir. Herkes kendi kararını kendisi alır. Kendi çizgisini kendisi verirler. Siyasi tercihlerini kendisi yaparlar. Siyasetimizde maalesef, ideolojik ve parti kimliğine dayalı bir siyaset anlayışı, özellikle son dönemde çok büyük ölçüde tahrip olmuştur. Antalya özelinde de buna çok sık tanık olduk. Türkiye çapında da böylesine transferler yapılmıştır. CHP'de büyük emek vermiş gene benim en yakın çalışma arkadaşlarımın bakan olarak AK Parti'de değerlendirildiğini biliyorsunuz. Bunlar oluyor. Bunları isim etrafında vurgulamanın bir anlamı yok. Bu bildiğimiz bir olaydır. Beraber çalıştığımız arkadaşlarımın siyasi etkinliklerini sürdürmelerinden şikayetçi olmam. Herkes demek ki bir ihtiyaca cevap veriyor. Birilerinin nezdinde önem taşıyor ve sahipleniliyor. Bu siyasetin kendi dinamiği. Klişe ifadeler çok yaygın."

screen-shot-2015-04-10-at-3.05.54-pm.png

MİRGÜN CABAS İLE CANLI YAYINDA KAVGA ETMİŞTİ

AK Parti İzmir 7. sıra adayı Savcı Sayan, geçtiğimiz günlerde konuk olduğu CNN Türk ekranlarında Mirgün Cabas ile sert bir kavgaya tutuşmuştu. Baykal'ın istifasını açıklarken ağlayan görüntülerinin ekrana getirilmesi üzerine Sayan, Cabas'ın Savcı Kiraz'ın rehin alındığı saatlerde attığı olay tweeti hatırlatmıştı.

TÜRKİYE ONU BAYKAL'IN İSTİFASINI AÇIKLADIĞI TOPLANTISINDA AĞLAMASIYLA TANIDI

Türkiye onu Baykal'ın istifasını açıkladığı basın toplantısında 'yapmayın' feryadıyla tanıdı. Deniz Baykal'ın seks kasedi skandalı nedeniyle istifa ettiği basın toplantısında CHP Parti Meclisi Üyesi Savcı Sayan, Baykal için gözyaşı dökmüştü. Sayan Baykal'a yakın isimlerin partiden tasfiyesi sonrası Sayan, CHP'nin yeni yönetimine muhalif bir tutum izlemişti.

savci-sayan.jpg

3 yıl önce parti üyeliği ile bağdaşmayan eylem ve söylemleri nedeniyle İl Disiplin Kurulu'na sevk edilen Sayan, CHP Ağrı İl Yönetim Kurulunun oy birliği ile partiden ihraç edilmişti.

SAVCI SAYAN KİMDİR?

Ağrı'nın Tutak ilçesinde 1971 yılında 24 çocuklu bir ailenin 12. çocuğu olarak dünyaya gelen Sayan, yüksek öğrenimini İşletme üzerine tamamladı. Daha Sonra Pedagojik formasyon alarak çeşitli okullarda öğretmenlik de yapan Savcı Sayan, 1996-2000 yılları arası CHP'nin İl Gençlik Kolu, İl Gençlik Kolu ve Genel Merkez Gençlik Kollarında merkez yönetim kurulu üyeliği de yaptı. Bir süre CHP Ağrı İl BAşkanlığını yürüten ve Deniz Baykal'ın sağ kolu olarak da bilinen Savcı Sayan Haziran 2015 seçimlerinde büyük bir sürpriz yaparak AK Parti'den milletvekili adayı oldu.

ÖNCEKİ HABERLER
MHP'li Durmuş Yılmaz'dan Erdoğan'a olay çağrı!
MHP'li Durmuş Yılmaz'dan Erdoğan'a olay çağrı!
Sonbahara Özel Fırsatları Kaçırma!
Sonbahara Özel Fırsatları Kaçırma!
Pakistan'dan Arabistan'a kötü haber
Pakistan'dan Arabistan'a kötü haber
Dolar kuru 2.63 lirayı aştı altın fiyatları coştu
Dolar kuru 2.63 lirayı aştı altın fiyatları coştu
Ünlü oyuncu Güzel Köylü dizisinden ihraç edildi
Ünlü oyuncu Güzel Köylü dizisinden ihraç edildi
Saadet Partisi ve BBP adayları listeleri 2015
Saadet Partisi ve BBP adayları listeleri 2015
Türkiye'ye 15 milyar ton petrol müjdesi!
Türkiye'ye 15 milyar ton petrol müjdesi!
Sınav tarihleri açıklandı MEB duyuru
Sınav tarihleri açıklandı MEB duyuru
MEB TEOG testi indirme rekor kırdı
MEB TEOG testi indirme rekor kırdı
Deniz Baykal'dan Erdoğan'a ilginç gönderme
Deniz Baykal'dan Erdoğan'a ilginç gönderme