BIST 1.410
DOLAR 9,26
EURO 10,75
ALTIN 526,39
HABER /  SEÇİM

Saadet Partisi ve BBP adayları listeleri 2015

Saadet Partisi ve BBP milletvekili adayları listesinin bugün açıklanması bekleniyordu fakat 2015 genel seçimlerinde ittifak kuran Kamalak ve Destici başka bir tarihi işaret etti. İşte SP ve BBP adayları listesinin açıklanacağı tarih...

Abone ol

Saadet Partisi milletvekili aday listesi 10 Nisan Cuma yani bugün belli olacaktı fakat 7 Haziran 2015 seçimlerine BBP ile ittifak yaparak girme kararı alan Saadet Partisi'nin milletvekili aday listesi henüz yayınlanmadı. Peki SP ve BBP aday listesine zmaan yayınlanacak? İşte cevabı...

Saadet Partisi milletvekili adayları listesi 2015

Saadet Partisi ve BBP milletvekili adayları tam listesi 10 Nisan'da yani bugün açıklanacaktı, fakat partilerin aday listelerini YSK'ya teslim ettiği 7 Nisan'da ittifak kurduklarını açıklayan Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Mustafa Kamalak ve milletvekili genel seçimine Saadet Partisi listesinden katılacak eski BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, aday belirlemelerinin 11 Nisan Cumartesi yani yarına kadar sürebileceğini açıkladı ve yine de kesin bir tarih vermedi.

LİSTELERİNİ SUNDULAR ANCAK BİRÇOK YERİ BOŞ BIRAKTILAR

7 Nisan günü ortak listelerini YSK'ya sunan SP-BBP'nin birçok yeri boş bıraktığı öğrenildi.
SP-BBP ittifakının bu yerleri teklif götürülen isimlerden gelecek yanıtlar için beklettiği söyleniyor

İŞTE BBP VE SAADET PARTİSİ İTTİFAKI SONRASI 2015 MİLLETVEKİLİ ADAY LİSTESİ

Sabah Gazetesi'nin haberine göre, İttifakın muhtemel milletvekili adayları arasında, Mansur Yavaş, İlhan Kesici, Turgut Altınok, Sadettin Tantan, Ahmet Özal gibi ilginç isimlerin bulunduğu öğrenildi. Bu isimlerin BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'yle "ittifaktan vekil adaylığı" konusunda mutabakata varma noktasına yaklaştıkları belirtiliyor. İETT otobüsüne molotofkokteyli atılmasından dolayı hayatını kaybeden Serap Eser'e yapılan saldırının MİT'in işi olduğu iftirasını atan eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'in de Ordu 1. sıradan aday olabileceği ifade ediliyor. 

SAADET PARTİSİ'NE FLAŞ İSİMLER: ŞAHİN VE ÖZAL

Milad Partisi Eş Başkanı İdris Naim Şahin dün akşam saatlerinde Saadet Partisi Genel Merkezi’ni ziyaret etti. Şahin’in İzmir 1. bölgeden birinci sıra adayı olacağı öğrenildi.

Merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın oğlu Ahmet Özal da, Saadet Partisi ile Büyük Birlik Partisi (BBP) seçim ittifakından (Milli İttifak) aday oluyor. Ahmet Özal'ın, Saadet Partisi çatısı altında kurulan 'Milli İttifak'ın Mardin birinci sıra adayı olduğu ifade edildi. 

ahmet-ozal-hdp-aday-adayi-kopya.jpeg 

7 Haziran seçimleri için Saadet Partisi (SP) ile Büyük Birlik Partisi (BBP)'nin yaptıkları ittifak genişliyor. Eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’le yapılan görüşmeler de olumlu sonuç verdi. Millet ve Adalet Partisi’nin (MİLAD) de ittifaka dahil olmasına karar verildi.

idris-naim-sahin.jpg 
İdris Naim Şahin, dün akşam saatlerinde Saadet Partisi Genel Merkezi’ni ziyaret etti. Yapılan görüşmede Şahin’in İzmir 1. Bölge 1 sıradan aday gösterileceği öğrenildi. BBP ve SP, YSK’ya geçen salı günü sunduğu listedeki boşlukları tamamlayarak yarın teslim edecek. Listeler teslim edilene kadar kamuoyunun yakından tanıdığı isimlerle görüşmeler sürecek.

İttifakla ilgili konuşan BBP Genel Başkan Yardımcısı Remzi Çayır, ittifakın 7 Haziran seçimlerinde yüzde 10 seçim barajını aşacağını söyledi. Çayır, “Bütün vatandaşlarımız şunu bilecek; eğer ittifakımız barajı aşıp Meclis'te temsil edilirse kavgalar ve tek adamlık sona erecek. Başkanlık istiyorum hevesi kursaklarında kalacaktır" dedi.

SAADET PARTİSİ VE BBP ADAY LİSTELERİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Kamalak, 11 Nisan'a kadar aday listelerine eklemelerin yapılabileceğini, bunlar kesinleşmeden birtakım isimleri söylemenin doğru olmayacağını belirterek, "Bence cumayı bekleyim, hayırlı bir gün. Şimdi diğer siyasi partilerin listeleri konuşuluyor. Şimdi onlar konuşulsun inşallah cumadan sonra da ittifakın listeleri konuşulmaya başlar" ifadesini kullandı.

EN AZ YÜZDE 15 OY


SP Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak ve BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'nin AA'ya yaptığı açıklamalara yer verdiği 'Saadet Partisi'nin resmi sitesi'nde, seçim ittifakı sonucu en az yüzde 15 oy almayı beklediklerini belirttiler.

saadet-partisi-bbp-kamalak-destici.jpg

BBP ADAYLARI SAADET PARTİSİ (SP) LİSTESİNDEN GÖSTERİLDİ

Büyük Birlik Partisi (BBP), Saadet Partisi ile ittifak kurarak adaylarını Saadet Partisi'nin listesinden gösterdi.

SAADET PARTİSİ ADAYLARI TAM LİSTESİ 2015 

Saadet-BBP ittifak görüşmelerinin tamamında aktif olarak bulunan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Bitmez, milletvekili aday listeleri hakkında tv5haber'e yaptığı açıklamada, "Saadet Partimiz kendi çatısı altında , Büyük Birlik Partisi ile seçim ittifakı yapmıştır. Listelerimiz Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) her seçim çevresinden bir adayın evraklarıyla teslim edilmiştir. 10 Nisan Cuma gününe kadar parti, ilçe, bölge dengeleri gözetilerek listeler seçim kuruluna teslim edilecektir." demişti.

KAMALAK VE DESTİCİ'DEN YSK'DA ORTAK AÇIKLAMA

Kamalak ve BBP Genel Başkanı Mustafa Destici YSK'da ortak açıklama yaptı. Ülkenin birliği ve milletin dirliği bakımından bu seçime büyük önem verdiklerini belirten Kamalak, "Güçlü bir kadro ile üçlü ittifak biçiminde Meclis'e girelim dedik. Ama takip buyurduğunuz gibi üçlü ittifak gerçekleşmedi. O zaman bu ülke hepimizin ülkesidir, hepimiz aynı gemide yolculuk ediyoruz, beraber yürüyelim dedik. Kırmadılar, kendilerine teşekkür ediyoruz" dedi.

Seçime Saadet Partisi çatısı altında girileceğini aktaran Kamalak, "BBP camiasına, Yönetim Kuruluna ve özellikle Mustafa Destici kardeşime teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici de seçimin siyasi partilere, ülkeye, Türk milletine, İslam coğrafyasına ve insanlığa hayırlar getirmesini diledi. Seçimlerin öncelikle sağlıklı, huzurlu, adalet içerisinde yapılmasını arzu ettiklerini belirten Destici, yüzde 10'luk barajı eleştirdi.

Hazine yardımının adil dağıtılmadığını savunan Destici, hazine yardımının adil dağıtıldığı ve milletvekili adaylarının tercihli sistemle ön seçimle belirlendiği bir sistem vadettiklerini söyledi.

Tarihin, ülkenin, coğrafyanın, mazlum insanların kendilerine yüklediği sorumluluktan kaçmamak adına adalet zemininde seçim işbirliği yapacaklarını daha önce ifade ettiklerini belirten Destici, "Vatanımız, devletimiz, milletimiz, insanımız, ülkemiz, değerlerimiz, inançlarımız için şimdi değilse ne zaman bir araya geleceğiz dedik. O çağrımıza Saadet Partisi yanıt verdi. İnşallah milletimiz de bu işbirliğimizi onaylayacaktır. Hem bu seçim sürecinde hem de sandıklarda meyvesini göreceğimize inanıyoruz" diye konuştu.

 kamalak-ve-destici-bbp-sp.jpg

DESTİCİ MHP'YE İTTİFAK MESAJI GÖNDERMİŞTİ

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, 2015 Genel Seçimleri için milletvekili aday listeleri hazırlanırken MHP ve Saadet Partisi'ne ittifak mesajı göndermişti.

"Özellikle Milliyetçi Hareket Partimiz ve Saadet Partimiz ile çok rahat bir şekilde seçim işbirliği yapabileceğimizi çok net bir dille ifade ettim. Bunda hiç bir tereddüt de yaşamadım, yaşamıyorum" diyen Mustafa Destici'ye MHP Lideri Devlet Bahçeli'den ret geldi.

ÖNCEKİ HABERLER
Türkiye'ye 15 milyar ton petrol müjdesi!
Türkiye'ye 15 milyar ton petrol müjdesi!
Sınav tarihleri açıklandı MEB duyuru
Sınav tarihleri açıklandı MEB duyuru
Deniz Baykal'dan Erdoğan'a ilginç gönderme
Deniz Baykal'dan Erdoğan'a ilginç gönderme
TEOG ve 1 Mayıs tatili 5 gün mü olacak?
TEOG ve 1 Mayıs tatili 5 gün mü olacak?
Erdoğan 'Kurunun yanında yaş da yanıyor'
Erdoğan 'Kurunun yanında yaş da yanıyor'
Ahmet Özal'ın bomba 2015 genel seçim kararı
Ahmet Özal'ın bomba 2015 genel seçim kararı
Öğretmene, derslerde küpe taktığı için verilen ceza iptal edildi
Öğretmene, derslerde küpe taktığı için verilen ceza iptal edildi
Durugörü ne demek rüya ile farkı
Durugörü ne demek rüya ile farkı
Öykü Serter patladı! Duygu Barazi kürk şoku
Öykü Serter patladı! Duygu Barazi kürk şoku
Ege Adaları' na vizesiz giriş artık hayal değil
Ege Adaları' na vizesiz giriş artık hayal değil