BIST 1.552
DOLAR 7,35
EURO 8,95
ALTIN 441,09
HABER /  MAGAZİN

Başsavcılıktan Halil Sezai açıklaması: 4 suçtan ifadesi alınacak

Demirören Haber Ajansı

İSTANBUL Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, yaptığı yazılı açıklamayla, Halil Sezai'nin 'silahla kasten yaralama, hakaret, konut dokunulmazlığının ihlali ve tehdit" suçlarından ifadesi alınmak üzere kolluk kuvvetlerine ek talimat verildiğini bildirdi.

Abone ol

İSTANBUL Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca yapılan yazılı açıklama şu şekilde:

"İstanbul ili Tuzla ilçesindeki bir villa sitesinde 15.09.2020 tarihinde Halil Sezai Paracıkoğlu'nun da aralarında bulunduğu bir grubun karıştığı kavgayla ilgili kolluğa ihbarda bulunulması üzerine Cumhuriyet Başsavcılığımızca soruşturma başlatılmıştır.

"Kolluk kuvvetlerine talimat verildi"

Soruşturma kapsamında olayın komşu villalardaki kişiler arasında yaşandığı belirlenmiş, tarafların karşılıklı beyanları alınmış ve kolluk ekibine 'iddialar doğrultusunda delil toplanması ve akabinde Cumhuriyet Başsavcılığımıza bilgi verilmesi' yönünde talimat verilmiştir. Mağdur Hüseyin Meriç isimli kişi hakkında doktor raporunda basit tıbbı müdahale ile giderilebilir nitelikte hafif şekilde yaralanma olduğunun belirtilmesi üzerine şüpheliler serbest bırakılmıştır.

"4 suçtan ifadesi alınacak"

Devam eden araştırmalar kapsamında 16.09.2020 tarihinde kamuoyuna yansıyan ve sonradan soruşturma dosyasına giren görüntüler ve alınan beyanlar doğrultusunda soruşturma genişletilmiş olup, şüpheli Halil Sezai Paracıkoğlu hakkında 'silahla kasten yaralama, hakaret,  konut dokunulmazlığını ihlal ve tehdit' suçlarından ifadesi alınmak üzere Cumhuriyet Başsavcılığımızda hazır edilmesi yönünde kolluğa ek talimat verilmiştir. Soruşturma kapsamında maddi gerçeğin her yönüyle açığa çıkarılması ve suç işleyen kişiler hakkında yasal gereğine tevessül edilmesi için gerekli tüm işlemler titizlikle sürdürülmektedir."

ÖNCEKİ HABERLER
Abdullah Ağar: PKK'nın kurucularından Kaytan etkisiz hale getirildi
Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti Başbakanı Fayiz es-Serrac, istifa ediyor
ABD'de koronavirüsten yaşamını yitirenlerin sayısı 200 bini geçti
İlk kez böyle oluyor! 9 yaşında koronavirüsten öldü
Bülent Ersoy'a ne oldu hastalığı ne? Hastaneye kaldırıldığı ortaya çıktı
Hollanda'da 2 yıl önce kaybolan kedi Belçika'da ortaya çıktı
Komşusunu döven Halil Sezai'nin İzmit konseri iptal edildi
Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu'ndan Sörloth açıklaması
İngiltere'de oynanacak 10 maçta statlara belirli sayıda seyirci alınacak
Cengiz Ünder, Çağlar Söyüncü'nün takım arkadaşı oluyor
Yorumlar 33 yorum