BIST 9.680
DOLAR 32,41
EURO 34,48
ALTIN 2.469,35
HABER /  POLİTİKA

Başbakan Yıldırım'dan Kılıçdaroğlu'na İdlib bombardımanı

Başbakan Binali Yıldırım, 'İdlib'te eğer bir askerimiz şehit olursa bunun sorumlusu da Erdoğan'dır' diyen Kılıçdaroğlu'na böyle tepki gösterdi.

Abone ol

Başbakan Yıldırım'ın hedefinde hükümetin Suriye politikasını eleştiren Kılıçdaroğlu vardı. İdlib'de olası şehit haberlerinden Erdoğan'ı sorumlu tutacağını söyleyen CHP liderine, Yıldırım'dan tepki gecikmedi:

"Yazık be kardeşim. Hem tezkereye 'evet' diyeceksin hem İdlib'e asker gitmesini destekleyeceksin, ondan sonra da asker üzerinden, şehitler üzerinden siyaset yapacaksın."

Başbakan Binali Yıldırım, Yalova 90. Yıl Spor Salonunda düzenlenen AK Parti Merkez İlçe 6. Olağan Kongresi'nde konuştu. İşte Yıldırım'ın konuşmasından öne çıkanlar:

NİCE DESTANLARI BİRLİKTE YAZACAĞIZ
"Vesayet odaklarına, kumpasçılara karşı dimdik durduk, milletin hakkını, hukukunu sonuna kadar savunduk. 16 yıldır ak kadrolar milletimize hizmet için gece gündüz demeden çalıştı, çalışmaya devam ediyor. İnşallah nice nice destanları yine birlikte yazacağız, bu kadrolarla yazacağız.

GÜNEYDE ŞER KUŞAĞI
Ülkemizin itibarına, egemenlik haklarına saldırı nereden gelirse gelsin misliyle karşılığını bulur. Bugüne kadar ne dedik, 'Diklenmeyeceğiz ama dik duracağız.' Ülkemizin onurunu, itibarını korumak için gereken neyse yapacağız.

Ülkemizin güneyinde, Suriye ve Irak hudutlarımızda bir şer kuşağı oluşturulmaya çalışılıyor. Bu projeyi yapanları biliyoruz. Ama milletimiz rahat olsun. Bizim kardeşliğimizi, birliğimizi, beraberliğimizi bozmaya çalışanlar şunu iyi bilsin, orada bir terör devleti kurulmasına bu millet asla müsaade etmeyecek.

FETÖ DAVALARINDA TİYATRO OYNADILAR
(FETÖ davaları) Şimdi o darbenin arkasındakiler tek tek hesap veriyor. Başlangıçta Türk yargısıyla mahkemelerle dalga geçtiler, tiyatro oynadılar ama ne yaparlarsa yapsınlar şimdi artık kararlar birer birer çıkıyor. Müebbet hapisler, ağırlaştırılmış müebbet hapisler bir bir geliyor. Bu darbenin arkasındaki alçak örgütün bütün mensupları birer birer hesabını verecek ve bütün failler ortaya çıkarılacak. Şehitlerimizin kanı asla yerde kalmayacaktır.

KILIÇDAROĞLU'NA İDLİB TEPKİSİ
Kemal Bey, bir konuşma yapıyor, diyor ki 'İdlib'e gitmek doğru bir karardır, onun için biz tezkereye de 'evet' dedik, destek olduk.' Konuşmanın bir bölümünde, önceki söylediğini unutuyor, 'İdlib'te eğer bir askerimiz şehit olursa bunun sorumlusu da Erdoğan'dır.' diyor. Yazık be kardeşim. Hem tezkereye 'evet' diyeceksin hem İdlib'e asker gitmesini destekleyeceksin, ondan sonra da asker üzerinden, şehitler üzerinden siyaset yapacaksın. Millet bunları yutmaz, dürüst olmak lazım. Özü sözü bir olan, gelecek vadeden, projeleriyle gelecek vadeden bir muhalefete Türkiye maalesef hasret kaldı. Onun için de AK Parti her seçimde rakibi olarak da yine kendisini buldu."