HABER /  GÜNCEL

Başbakan Yıldırım: Almanya racon kesiyor!

Başbakan Binali Yıldırım, Almanya Başbakanı Angela Merkel'in gümrük birliğiyle ilgili sözlerine tepki gösterdi. Yıldırım ''Gümrük birliği meselesi Almanya'nın tek başına karar vereceği bir konu değil. Almanya birlik adına racon kesiyor'' dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, Ankara'da cuma namazı sonrasında önemli açıklamalarda bulundu.

Yıldırım Almanya Başbakanı Angela Merkel dün katıldığı bir programda Gümrük Birliği konusundaki sözlerine tepki gösterdi.

"ALMANYA'NIN RACON KESMESİ DOĞRU DEĞİL"

Gümrük Birliği meselesinde ise Almanya'nın AB adına tek başına karar vereceği bir karar olmamalıdır. Almanya racon kesiyor, bu doğru değil. Gümrük Birliği tek taraflı bir anlaşma değildir, Türkiye bir an önce "Gümrük Birliğini değiştirelim" havasında da değildir. Menfaatler neyi gerektiriyorsa Türkiye ona göre hareket edecektir. Can atar bir halimiz de yoktur. "

MERKEL NE DEMİŞTİ?

Almanya Başbakanı Angela Merkel dün katıldığı bir programda, "Şu anda katılım müzakerelerinde yeni fasılların açılmadığı bir durumdayız, mali yardımlar da minimum düzeye indirildi. Gümrük Birliği'nde bir genişleme gerçekleştirmeyeceğiz. Türkiye ile ilişkilerde herhangi bir derinleşme söz konusu değil" ifadelerini kullanmıştı.

"ALMANYA FETÖ'CÜLERİ İADE ETSİN"

"Almanya'dan darbeye karışmış bulunan FETÖ terör mensuplarının barındırılmamasını ve iadesini istiyoruz. Almanya nasıl hukuk devletiyse, Türkiye de hukuk devletidir.

ÖNCEKİ HABERLER
Bakan açıkladı! Sakarya'daki kazayla ilgili flaş gelişme
AB'den Türkiye için şok karar! Sonbaharda...
Barcelona saldırısının baş şüphelisi belli oldu
Otomobil uçuruma yuvarlandı ölenler ve yaralılar var
FETÖ'cü üsteğmenin yüzsüz ifadesi : İlk elin günahı olmaz
Muhterem Nur kaç yaşında Müslüm Gürses ile arasındaki yaş farkı
Yorumlar 10 yorum