HABER /  DÜNYA

Barcelona saldırısının baş şüphelisi belli oldu

İspanya polisi, Barcelona’da düzenlenen 14 kişinin öldüğü ve çok sayıda kişinin yaralandığı terör saldırısının baş şüphelisinin Moussa Oukabir olduğunu açıkladı.

Dün Barcelona'da gerçekleşen ve 14 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısının baş şüphelisinin Moussa Oukabir olduğu bildirildi.

Yayaları ezen minibüsün içinde Driss Oukabir'in pasaportu bulunmuştu. Bu kişi, Barcelona'nın kuzeyindeki Ripoll şehrinde dün gece kendisi polise giderek teslim olmuş ve "Pasaportumu kardeşim çalmış, ben masumum" demişti. Oukabir gözaltına alınmıştı.

AĞABEYİNİN KİMLİK KARTIYLA MİNİBÜS KİRALAMIŞ

Polis, Driss Ukabir ile çok benzeyen Moussa Ukabir'in, ağabeyinin kimlik kartıyla minibüsü kiraladığı ihtimali üzerinde duruyor. Gözaltındaki Driss'in 18 yaşındaki kardeşi Moussa aranıyor.

FACEBOOK'TAN ÖLÜM MESAJI

Driss Oukabir adına açılan facebook hesabından kim olduğu bilinmeyen silahlı bir kişinin fotoğrafını paylaşılmış. Sabaha karşı ise söz konusu hesaptan "Ölüm Ölüm Ölüm... Ölümden neden korkuyorlar?" mesajı atılmış.

ÖLÜ SAYISI 14'E ÇIKTI

Barcelona kentinde bir minibüsün kaldırıma çıkarak kalabalığın arasına dalması sonucu 13 kişi ölmüş, 100 kişi yaralanmıştı. Ölü sayısı 14'e çıktı.

Yorumlar 1 yorum