BIST 9.645
DOLAR 32,53
EURO 34,77
ALTIN 2.440,23
HABER /  POLİTİKA

Bakanlar Kurulu toplandı

Bakanlar Kurulu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında toplandı.

Abone ol Bakanlar Kurulu yoğun bir gündemle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bir araya geldi. Başbakanlık Merkez Bina'daki toplantı saat 11.35'te başladı.

Başbakan Erdoğan, toplantı öncesinde, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik ve Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin ile birlikte Milli Eğitim Bakanlığı ve Turkcell iş birliğiyle yürütülen ''Gönül Köprüsü Projesi'' ne katılan öğrencilerle bir araya geldi.

Başbakan Erdoğan, Milli Eğitim Bakanlığı önünden Başbakanlık Merkez Bina'ya kadar sıralanan yaklaşık 600 öğrenci ile fotoğraf çektirdi ve sohbet etti.

Öğrencilere hangi ilden geldiklerini ve daha önce Ankara'ya gelip gelmediklerini soran Erdoğan, öğrencilerin anne ve babalarına da selamlarını iletti. Erdoğan, öğrencilere akıllı ajanda dağıttı.

Erdoğan, Başbakanlık Merkez Bina merdivenlerinde de kendisini karşılayan yaklaşık 75 öğrenci ile kameralara poz verdikten sonra Bakanlar Kurulu toplantısına geçti.

Bu arada, Devlet Bakanı Nimet Çubukçu da ''Gönül Köprüsü Projesi''ne katılan öğrencileri makamında kabul etti.

Öte yandan, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, program öncesinde Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv'i makamında kabul ederek bir süre görüştü.