BIST 1.212
DOLAR 7,81
EURO 9,27
ALTIN 483,19
HABER /  MEDYA

Bakan Soylu İmamoğlu tartışmasına noktayı koydu: Masada yeri bile hazırdı

HABERTÜRK yazarı Fatih Altaylı dün Ekrem İmamoğlu'nun Afet Müdahale Planı toplantısına çağrılmaması noktasında açıklamalarda bulunmuştu. Bu açıklamalara Bakan Süleyman Soylu telefonla arayarak cevap verdi.

Abone ol

İstanbul'da yaşanan 5.8'lik depremin ardından halkta büyük bir panik yaşanmışken ortaya ilginç tartışmalar atıldı. Deprem gecesi Başkan Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında bir toplantı yapılmış buna İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'da dahil olmuştu. 

Afet Müdahale Planı toplantısına çağrılmadı mı?

Buraya kadar her şey normalken ertesi gün yapılacak olan Afet Müdahale Planı toplantısında yer almayan Ekrem İmamoğlu çok tartışma yaratacak cevaplar vermişti. Verdiği cevap "Acaba davet edilmedi mi?" sorusunu akıllara getirmiş sosyal medyada büyük tartışmalara sebebiyet vermişti.

Habetürk yazarı Fatih Altaylı dünki yazısında tartışma yaratacak iddialarda bulunmuş aslında İmamoğlu'nun davet edilmediğini İmamoğlu'nun toplantıyı son dakikada bizzat İstanbul Valisi'nden öğrendiğini dile getirmişti.

Oturma planı bile yapılmış

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Fatih Altaylı'yı arayarak işin aslını anlattı. İşin aslına Fatih Altaylı köşesinde şöyle yer verdi:

Deprem gecesi geç saatte İstanbul'a gelmiş.

Ve ertesi gün yapılacak toplantıyı bildirmişler kendisine.

Ve sormuşlar, "Normalde bu toplantının protokolünde Belediye Başkanı yok ama İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu toplantıya katılacak, nasıl bir oturma düzeni yapalım" diye.

Soylu, Fatih Altaylı'ya telefonda İmamoğlu'nu görmediğini ve çağırmadığını söylemiş. Fakat çağrılmadıysa "Neden oturma planı yapılsın?" diye de sormayı ihmal etmemiş.

Yazının tamamını okumak için tıklayınız...

ÖNCEKİ HABERLER
Suudi Arabistan tarihinde bir ilk! 49 ülkeye 'turist' vizesi verilecek
Derbide başından yaralanan Vedat Muriç korkuttu
ABD'de federal mahkemeden Trump yönetimine kötü haber
Veliaht Prens tarafından görevden alınmıştı! Koruması suikaste mi kurban gitti?
Prof. Dr. Mustafa Kemal Erol: Ölümlerin yüzde 40'ı kalp damar hastalığı kaynaklı
2020 Diyanet dini günler Mevlid Kandili ne zaman?
Yorumlar 14 yorum