HABER /  EKONOMİ

Bakan Özlü 2017 için umutlu konuştu

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Türkiye'nin 2017'nin ilk çeyreğinde yüzde 5 büyüdüğünü söyleyerek, ekonominin daha da güçleneceğini ifade etti.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, ekonominin düzeldiğini ifade ederek kimsenin endişe etmemesi gerektiğini söyledi. Bu senenin ilk çeyreğinde Türkiye'nin yüzde 5 büyüdüğünü anlatan Özlü, Türkiye'nin daha da büyüyeceğini kaydetti.

Cumayeri Belediyesi'nin ilçe meydanında düzenlediği iftar programına katılan Özlü, herkesin Kadir Gecesi'ni kutladı. AK Parti olarak geçen 15 yıl içerisinde önemli projeler gerçekleştirdiklerini aktaran Özlü, şöyle konuştu:

"Türkiye, bu senenin ilk çeyreğinde yüzde 5 büyüdü. Bu büyüme oranı hem Avrupa Birliği ortalamasının hem de OECD ortalamasının çok üstündedir. Bir sürü değerlendirme kuruluşu, yabancı kuruluşlar var. Bunlar her zaman Türkiye'nin kalkınmasını, büyümesini hep düşük rakamlarla gösterdiler ve sanki Türkiye'de bir problem, ekonomik sıkıntılar var, Türkiye küçülüyor havasını yaymaya çalıştılar. Görüldüğü üzere, geçen ilk çeyrekte Türkiye, yüzde 5 oranında büyüdü. İkinci çeyrekte, yani gelecek günlerde açıklanacak olan rakamların da yüzde 5'in üzerinde olmasını bekliyoruz. İnşallah, Türkiye bu yılı yüzde 5'ler seviyesinde bir büyüme oranı ile kapatacak. Yani Türkiye yüzde 5'in üzerinde büyüyecek."

Özlü, KOSGEB'den düne kadar kredi kullananların sayısının 270 bin 86 olduğunu kaydetti.

Türkiye'nin büyüyeceğini ve güçleneceğini vurgulayan Özlü, "Dün itibariyle KOSGEB kredisi kullandırılan miktar 6 milyar 605 bin 375 lira oldu. Dolayısıyla 270 bin vatandaşımız bu krediden istifade etti. Bizim beklentimiz 460 bin civarındaydı. Bu kredilerden, bir kısım vatandaşlarımız, kendilerine çağrı yapılmış olmasına rağmen kullanmak istemediklerini ifade etti. Demek ki işler iyi gidiyor, ekonomi düzeliyor. Kimse endişe, merak etmesin. Türkiye büyüyecek, Türkiye güçlenecek." diye konuştu.

ÖNCEKİ HABERLER
İsrail, Kudüs'ü destekleyen Türkiye'den rahatsız oldu!
Manisa'daki zehirlenmeyle ilgili 6 asker gözaltında
Tayland Kralı'na plastik mermi atıldı! Atanlar ise...
Marmara İletişim'e dekan ataması
'Adalet Yürüyüşü'nde ikinci kalp krizi
Bacaklarda şişme neden olur evde nasıl geçer pratik egzersizler
Yorumlar