BIST 1.198
DOLAR 7,95
EURO 9,40
ALTIN 486,14
HABER /  GÜNCEL

Marmara İletişim'e dekan ataması

Prof. Dr. Cengiz Anık, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'ne dekan olarak atandı. Uzun yıllar Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde öğretim üyesi olarak çalışan Anık, geçtiğimiz yıllarda Marmara Üniversitesi'ne geçmişti.

Abone ol

Türkiye'de siyasal iletişim alanında çok önemli eserlere imza atan Prof. Dr. Cengiz Anık, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'ne dekan olarak atandı. Anık, bir süredir aynı fakültede bölüm başkanı olarak görev yapıyordu.

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde uzun yıllar öğretim üyesi olarak görev yapan ve aynı fakültede idari görevlerde üstlenen Prof. Dr. Cengiz Anık, geçtiğimiz yıllarda Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde öğretim üyesi olarak atanmıştı.

Türkiye'de siyasal iletişim alanının önemli isimlerinden biri olan Prof. Anık, son olarak aynı fakültede Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Bölüm Başkanlığı görevini yürütüyordu.

PROF. CENGİZ ANIK KİMDİR?

1989’da Ankara Üniversi­tesi Basın Yayın Yüksek Okulunu bitirdi. Yüksek lisansını 1992’de ve doktorasını 1997’de Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitü­sü Halkla İlişkiler ve Tanıtım Ana Bilim Dalında tamamladı. 1992-2013 yılları arasında Gazi Üniversitesinde görev yapan Anık, halen Marmara Üniversitesi, İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğretim üyesi, Halkla İlişkiler Anabilim Dalı ve Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölüm Başkanıdır.

İletişim Bilimi, İletişim Sosyolojisi, Siyasal İletişim, Yöntembilim, Halkla İlişkiler ve Endüstriyel İlişkiler alanlarında yayınlanmış 12 adet kitabı ve makaleleri bulunan Anık, kamuoyu araştırmaları yürütmüş, siyasal kampanyalar yönet­miş ve bazı kamu kuruluşlarının kurumsal iletişim etkinlikleri­ni koordine etmiştir.

ÖNCEKİ HABERLER
'Adalet Yürüyüşü'nde ikinci kalp krizi
11 yaşındaki çocuk sürücü polise zor anlar yaşattı!
Bu duayı edin! Kadir Gecesi okunacak dualar
ABD ve Rus uçaklarının tehlikeli yakınlaşmasına ilişkin ilk görüntüler!
Irak ordusu Bağdadi'nin camisine yaklaştı
Osman Durmuş eşi Ayfer Durmuş kimdir yaşı kaç?
Yorumlar