BIST 1.378
DOLAR 8,11
EURO 9,70
ALTIN 455,01
HABER /  EKONOMİ

Bakan Mehmet Nuri Ersoy'dan turist rehberleri ve MüzeKart açıklaması

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, koronavirüs salgını nedeniyle turizm sektörü yaşanan durgunluk sonrası iki müjdeli haber verdi. Ersoy, sezon açılana kadar profesyonel turist rehberlerine destek sağlamak üzere düşük faizli, 10 bin liraya kadar limitli kredi uygulaması başlatacaklarını ve MüzeKartlar'ın süresinin uzatılacağını açıkladı.

Abone ol

Türkiye’de aktif olarak çalışan 8 bin profesyonel turist rehberi ile MüzeKart sahiplerine müjde veren Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, tanıtım faaliyetlerini de Mayıs ayının ortasından itibaren yoğun olarak yeniden başlatacaklarını söyledi.  

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, bir televizyon kanalına verdiği röportajda sezon açılana kadar profesyonel turist rehberlerine destek sağlamak üzere 6 ay ödemesiz, 36 ay vadeli düşük faizli ve 10 bin liraya kadar limitli kredi uygulaması başlatacaklarını kaydetti. “Profesyonel turist rehberlerine ilişkin bir kredi hazırlığını Maliye ve Hazine Bakanlığımız ile tamamladık” diyen Bakan Ersoy, “Bakanlık internet sitesi üzerinden çevrimiçi olarak başvuru yapabiliyorlar. 6 ay ödemesiz, 36 ay vadeli çok düşük faizli ve 10 bin liraya kadar limitli bir krediyi profesyonel turist rehberlerinin kullanımına açtık. Yaklaşık 8 bin aktif rehber var. Bu rehberlerin tamamı yararlanabilecek” dedi.

İkinci müjde müzekart sahiplerine 

Bakan Ersoy, MüzeKart sahiplerine de müjde verdi. Müzelerin kapalı olması nedeniyle kullanılamayan MüzeKartlar'ın süresinin uzatılacağını belirten Ersoy, “Ziyaretçiler müzelerimize yeter ki gelsinler. Biz onları üzmeyiz. Müzelerimizin kapalı kaldığı süreyi kartların bitiş sürelerine ilave edeceğiz" diye konuştu. 

Tanıtım faaliyetleri başlıyor 

Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı ile birlikte Mayıs ayının ortasından itibaren yoğun bir tanıtım çalışmasına yeniden başlayacaklarını ifade eden Ersoy, ülkeler ve onların havalimanlarının olduğu bölgeler bazında başlatacakları çalışmalar kapsamında hedef pazarların ulusal ve sosyal medyalarında çok ciddi tanıtım yapacaklarını kaydetti. Ersoy, rehberlere destek kredisi ile MüzeKart müjdelerini ayrıca kendi sosyal medya hesaplarından da paylaştı.    

ÖNCEKİ HABERLER
Akdeniz'de 4,1 büyüklüğünde deprem
Kevin N'Koudou: Ben Burak'a asisti yaparım, gerisi onun sorumluluğunda
İngiliz medyası duyurdu! Türkiye’den İngiltere’ye tıbbi yardım gönderimi ertelendi
2020 LGS sınav başvuru nasıl yapılacak MEB LGS sınav tarihi
Yüz güldüren haber! Covid-19 resmi rakamlardan 85 kat fazla yaygın ama az öldürüyor
Merkez Bankası'ndan koronavirüs salgınına karşı yeni hamle! Başkan Uysal açıkladı
Okulların açılış tarihi 30 Nisan mı MEB okullar ne zaman açılır?
MSB son 15 günün bilançosunu açıkladı 38 terörist öldürüldü
Abdurrahim Albayrak: Liglerin bu şekliyle tescil edilmesini asla kabul etmiyorum
Bakan Pakdemirli: Yusufeli Barajı'nda yükseklik 200 metreye ulaştı
Yorumlar 3 yorum