BIST 5.115
DOLAR 20,96
EURO 22,46
ALTIN 1.313,16
HABER /  SEÇİM

Bahçeli'den erken seçim arefesinde yeni vaat

1 Kasım erken seçimleri için geri sayım sürerken partilerden vaat üstüne vaat gelmeye devam ediyor. En son vaat MHP lideri Devlet Bahçeli'den muhtarlara geldi.

Abone ol

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den 1 Kasım erken seçimleri arefesinde muhtarlara maaş zammı vaadi geldi.

Bahçeli, muhtar maaşlarını bin 400 liraya çıkaracaklarını ve ihtiyar heyetine 150 lira huzur hakkı vereceklerini açıkladı.

 MHP lideri Devlet Bahçeli'nin Twitter’dan yaptığı açıklamaların detayları şöyle:

ANKARA SALDIRISI ELEŞTİRİSİ

Bahçeli, Türkiye’de son dönemde yaşanan olaylara değinerek, bu yaşananları “Huzurumuz titrek bir mumun, isli bir gaz lambasının yaydığı silik ve sönük ışığa döndü. Bir adım sonrasını göremiyoruz, geleceğe bakamıyoruz. Beka derseniz, o yoğun bakımda. Toplumsal güven ise ağaçsız yamaçlardan sel sularıyla kayıp gelen toprak gibi, yani tam bir erozyon hali. Türkiye şiddet ve vahşet girdabına kapıldı. Yılların ihmali, gaflet ve ihanetiyle bu cennet vatan cinnet ve cinayet istikametine savruldu. Varlığımızdan intikam için bomba kuşanıyorlar, ruh ve kültür kökümüzden rövanş almak için fitneye bürünüyorlar. Peki, sorumlu kimdir? Katilin kimliğini araştırıyorlar, kartvizitinde yazan örgüt isimlerini soruşturuyorlar. Maşayı tutan eli merak eden, arayan ise hiç görülmüyor” şeklinde değerlendirdi.

MUHTARLARIN SIKINTILARINI KONUŞAN VAR MI?

Ankara Garı önündeki bombalı terör saldırısında yaşanan son gelişmelere değinen Bahçeli, Türkiye siyasi hayatında muhtarlığın önemi vurgulayarak, “Türkiye yanıp yıkılırken, canlı bombalar at oynatıp gemi azıya almışlarken kaçak ve karanlık sarayda yeni bir muhtarlar seansı düzenlendi. Üzülerek izliyorum; muhtarlarımızı davet eden, kaçak sarayın nöbetçi alkışçısı şeklinde kullanan kurnaz, ucuz ve sinsi bir akıl devrededir. Muhtarlık 19 Ekim 1829’da kuruldu. Yani neredeyse iki asırdır idari teşkilatlanmamızın ayrılmaz bir parçası; peki layık olduğu seviyede mi? Kaçak saraya gitsin gitmesin, her muhtarımızdan özellikle ricam, kürsülerden duydukları yalan nutuklarına değil, kendi durumlarına bakmalarıdır. Muhtarlarımızın, 5490 Sayılı Kanun çıktıktan sonra, yeşeren nakil belgesiyle ilgili sıkıntılarını konuşan var mı? Etkisizleşen, yetki itibariyle eriyen, kaçak sarayın kapalı salon toplantılarında kullanılan muhtarlarımızın şikayetlerini dert eden var mı? 20 bine yakın muhtarımız emekli değildir ve aldıkları 870 liralık maaşın 440 lirasını Bağkur’a pirim olarak yatırmaktadırlar. Bu hak mıdır? Muhtarlıkların elektrik, su, doğalgaz gibi giderlerini kim ödüyor, nasıl ödüyor; bu faturalara katlanan muhtarlarımızın nasıl geçiniyor?” açıklamasında bulundu.

MUHTAR MAAŞLARINA ZAM VAADİ MUHTAR MAAŞLARI 1400 TL OLACAK

Muhtarlara yönelik seçim vaatlerinde de bulunan Bahçeli, “Tüm muhtar kardeşlerime sesleniyorum; maaşlarınızı 1400 liraya çıkaracağız, ihtiyar heyetine 150 lira huzur hakkı vereceğiz. Köy odaları ve mahalle muhtarlıkları hizmet bürolarının yapım ve zorunlu giderlerini il özel idareleri ve belediyelere yaptıracağız. Muhtarlarımızı belediye toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlandıracağız. Ve muhtarların il genel ve belediye meclislerinde temsil edilmelerinin önünü açacağız. Kaçak sarayda toplanan muhtarlar kendilerinin hayrına, ihtiyaçlarıyla ilgili umut verici, heyecan uyandırıcı bir söz işittiler mi? Muhtarlar oturduktan sonra birisi geliyor, ona buna saldırıyor, yalan konuşuyor; sonra arada bir söze girmeler, laf atmalar, hepsi tiyatro! Muhtarlarımız, siyasi çıkar uğruna başkalarının yazdığı kirli senaryolarda oynamayacak kadar şahsiyet, asalet ve şeref sahibidirler. Hava soğuduğunda gölge veren ağaçlar unutulur. Muhtarlarımızı samimiyetle kavramayanlar, gizli planları bittiğinde hatırlamayacaklardır. Boşuna dememiş büyük Yunus: ‘Cümleler doğrudur sen doğru isen, doğruluk bulunmaz sen eğri isen’ Eğriden medet ummak, ateşten su beklemektir” ifadelerini kullandı.