BIST 1.454
DOLAR 8,47
EURO 10,27
ALTIN 507,08
HABER /  POLİTİKA

Bahçeli'den CHP ve İYİ Parti seçmenine çağrı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Antalya’da konuştu. Bahçeli, "CHP listelerinde bölücü başına özgürlük isteyen namertler aday gösterilmiştir. Bunların ipliği meydana çıkmıştır." diyerek, CHP ve İYİ Parti'ye oy vermeyi düşünen vatandaşlara çağrıda bulundu.

Abone ol

Antalya'da Cumhur İttifakı salon toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP ve İYİ Parti'ye oy vermeyi düşünen vatandaşlara açık çağrı yaptı. Bahçeli, "Sağduyulu CHP'li kardeşlerime çağrıda bulunuyorum; bu oyunu görün, yanlışları görün. İP'e oy veren kardeşlerim gelin bu oyuna tepki gösterin. Cumhur İttifakı sizin de ittifakınız, ortak paydanızdır." dedi.

İşte Bahçeli'nin konuşmasından satır başları: 'Cumhur İttifakı'nın Antalya Belediye Başkan adayı sayın Menderes Türel'dir. Milli çizgisiyle Antalya için bir şanstır üstelik emin ve ehil bir şahsiyettir. Sayın Türel'in kazanması Antalya'nın kazanmasıdır. Antalyalı kardeşlerimizin bizleri mahçup etmeyeceğine yürekten inanıyorum. Cumhur İttifakı Antalya'nın umudu tertemiz ufkudur. Niyetimiz temizdir, hedeflerimiz berrak ve büyüktür.'

"15 temmuz darbe girişiminden sonra yapılan ilk seçimlerdir"

Beka için milli karar, Cumhur için Antalya için istikrar. Sağol Antalya, varol Antalya, sonsuzluğa kadar beka ve birlik içinde yaşa Antalya! 11 gün sonra mühim bir tercihte bulunacaksınız. Geleceğinizi tayin edeceksiniz. Önünüze konulan sandıkların ayrı bir önemi ve değeri vardır. 31 Mart mahalli idareler seçimi diğerlerine göre farklılık arzetmektedir. 15 Temmuz hain ve kanlı darbe girişiminden sonraki ilk seçimlerin yapılıyor olması bu seçimlerin önemini ortaya koyuyor. Bu seçimler hayati derecede önemlidir.

"15 temmuz'da bu milletin önüne sandık koyulmadı"

2023'e nasıl bir siyasi atmosferde gireceğimizi bu seçimler tayin edecektir. Türkiye'nin oyalanmaya vakti yoktur. Bu durum aynı zamanda bir beka meselesidir. Siyasi, ekonomik, sosyal açıdan prangalarını söküp atmış olan Türkiye'nin varlığı hepimizin omuzlarındaki büyük sorumluluktur. 15 Temmuz işgal teşebbüsünü önlemek için toprağa düşen 251 vatan evladının anısına gölge düşüremeyiz. Ülkemiz ağır ve çetin imtihanlardan geçmiş, bu imtihanlardan alnını akıyla çıkmasını bilmiştir. 15 Temmuz hain darbede kimsenin önüne sandık koyulmadı. Aziz milletimiz canını dişine taktı, istikbaline, istiklaline ve kutlu iradesine sonuna kadar sahip çıktı.

"Öyle bir cevap verin ki Pensilvanya'da patlasın!"

31 Mart'ta Cumhur İttifakı'nın zayıflayıp, tökezlemesini dört gözle bekliyorlar. Cumhur İttifakı erirse bunların içinin yağı eriyecektir. Hedefleri budur. Tankın önünde eğilmeyen bir milletin zilletin önünde eğilmesini beklemek tam bir şuursuzluk, tam bir ahmaklıktır. Öyle bir cevap verin ki sesiniz Pensilvanya'da patlasın.

"Biz cumhur ittifakı'nı samimiyetle yoğurduk"

Biz Antalyayız, Cumhur İttifakı'yız, Türk milletiyiz. Aziz dava arkadaşlarım, biz Cumhur diyoruz, Cumhur'la herşeyi aleni ve şeffaf bir şekilde aziz milletimizle paylaşıyoruz. Çalının arkasından dolanmıyoruz. Örtülü ilişkiler ve pazarlıklar içine girmiyoruz. Biz ittifakımızı samimiyetle yoğurduk. Önce ülkem ve milletim diyerek hareket ettik. Ne yapıyorsak, ne söylüyorsak, devletin ve milletin bekası içindir. Bizim aklımızda hep Türkiye vardır, Türk milleti vardır. Aziz milletimizin sağduyusuna güveniyor, ona göre yürüyoruz.

"Kılıçdaroğlu varken Kandil'in Hdp'ye ihtiyacı kalmamıştır"

PKK Cumhur'a, Cumhuriyete ve Türk Milleti'ne mazbatalı teröristler üzerinden meydan okuyor. Türkiye'de Kürdistan diye bir yer olmadığını hep biliyor hem de emel sahiplerini nefretle izliyoruz. Peki Kılıçdaroğlu bunu bilmiyor mu, duymuyor mu, İP yönetimi melanetin farkında değil mi? Bileyerek ve isteyerek PKK'nın dümen suyuna giriyorlar. Kandil'in talimatlarına eşlik ediyorlar. Kılıçdaroğlu varken Kandil terör şebekesinin HDP'ye ihtiyacı neredeyse kalmamıştır. Bu bir oyun değil midir?

"CHP Antalya meclis listesinde namertler yer almıştır"

HDP'nin Eş Başkanı açık açık itiraf etmiş, CHP'nin İstanbul, Ankara ve İzmir belediye başkanlarının HDP'nin oylarıyla seçileceğini söylemiştir. Kılıçdaroğlu'na soruyorum neyin karşılığında HDP'ye boyun ettin, hangi pazarlıklarla PKK'ya kucak açtın? sokakları mı karıştıracaklar yoksa hendekler mi kazacaklar. CHP'nin belediye meclis üyesi listesinde bölücü başına özgürlük isteyen namertler yerleştirilmiştir. Bunların ipliği meydana çıkmıştır. Sağduyulu CHP'li kardeşlerime çağrıda bulunuyorum; bu oyunu görün, yanlışları görün. İP'e oy veren kardeşlerim gelin bu oyuna tepki gösterin. Cumhur İttifakı sizin de ittifakınız, ortak paydanızdır.

ÖNCEKİ HABERLER
ABD'den çok tartışılacak Türkiye iddiası
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Galatasaray derken Beşiktaş'a gidiyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fayiz es-Serrac'ı kabul etti
Danimarka'da bebeği ile Meclise giren vekil kovuldu
50'ye yakın çocuğu var yıllarca hastalarına kendi sperminden vermiş!
İsrail'in Filistin için hain planı
İngilizlerin yüzde 90'ı Brexit anlaşmasına karşı
Polislik sınavı sorularını dağıtan FETÖ sanığına hapis
Fikret Orman'dan yabancı açıklaması
Yorumlar 9 yorum