BIST 1.144
DOLAR 7,73
EURO 9,11
ALTIN 473,98
HABER /  ÇALIŞMA HAYATI

EYT'lilere Devlet Bahçeli'den kötü haber mümkün değil

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Maltepe'de toplanan Emeklilikte Yaşa Takınlar, MHP lideri Devlet Bahçeli'ye soruldu.

Abone ol

MHP lider Devlet Bahçeli katıldığı bir TV programında Emelkilikte Yaşa Takınlar'a (EYT) ilişkin soruya cevap verdi. EYT'nin seçim beyannemelerinde olduklarını belirten Bahçeli, MHP'li vekillerin konu ile ilgili çalışıp meclise teklifte bulunduklarını belirtti.

Şu an için bunun maliyetli bir durum olacağını belirten Bahçeli şu ifadeleri kullandı: "Ancak 49 milletvekili ile çıkarmamız mümkün değil. Bir de bunun şu an ki maliyeti, Türkiye'nin karşı karşıya kaldığı iç ve dış sorunlar içerisinde 'ille de de bunu çıkaracağız' diyerek kimseyi de kandırmaya da gerek yok. 

Mümkün değil
Şu an için çıkması mümkün değil. Hele hele seçime bir hafta, on gün kala böyle bir popülist politika uygulanmaz. Ama seçim sonuçları belli olur Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi kalıcı istikrar sağlayacak bir güçle yoluna devam ederse bu konuyu da çözmesi için tavsiyelerde bulunabiliriz."

Toplumsal hareket haline getiriyorlar
EYT'lilerin İstanbul ve Ankara'da toplanmasını eleştiren MHP lideri konuşmasına şöyle devam etti: "Erken emekliliği toplumsal hareketliliğin şeyi haline getiriyorlar. Bunun çözümü için tahrik etmeye gerek yok. Seçimde netice alırsanız siz yapın. Ama yapamayacağınız şeyle toplumu hareketlendirerek gerginliği artırmanın erken emeklilikteki arkadaşlarımız, kardeşlerimizin bunlar kimler ise sabırlı olmaları lazım. Maliyetlerin ne olduğunu iyi hesap etmeleri lazım."

ÖNCEKİ HABERLER
YÖKDİL sınav sonuçları sorgulaması açılıyor-geri ayım 2019
Denizlisporlu Ziya için Trabzon devrede
AB'den Google'a dev ceza: 1.49 milyar avro
Yavuz Sultan Selim ve Osmangazi köprüleri birbirine bağlandı
Nevruz'da neler yapılır geleneklere göre nevruz adetleri
2020 KPSS başvurusu kaç para saat kaçta bitiyor?
Yorumlar 6 yorum