BIST 7.883
DOLAR 28,93
EURO 31,24
ALTIN 1.885,01
HABER /  EKONOMİ

Emeklilikte yaşa takılanlarda son durum ne Bakan Selçuk'tan EYT açıklaması

Emeklilikte yaşa takılanlar konusu (EYT) konusunda son durum ne Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk'tan EYT'yle ilgili bir son dakika açıklaması geldi.

Abone ol

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili (EYT) sondakika açıklaması yaptı.

Emeklilikte yaşa takılan yaklaşık 4 milyon emekli adayı müjdeli haberi bekliyor. Meclis gündemine de gelen EYT tasarısı ile ilgili Bakan Zehra Zümrüt Selçuk bir açıklama yaptı. Selçuk "Emeklilikte yaşa takılanlar konusu (EYT) gündemimizde yok" dedi.

EYT'DE SON DURUM NE: Son günlerde EYT son dakika gelişmeleri sıkça aranıyor. Çünkü yaklaşık 4 milyon kişi yaşa takıldığı için emeklilik sürecine geçemiyor. Seçim öncesi yapılacak çalışmalardan umutlu olan emekli adayları 'EYT sorunu çözüldü mü?' sorusunun yanıtını heyecanla bekliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ardından Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk da EYT ile ilgili açılama yaptı.

Bakan Selçuk, emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili bir düzenlemenin söz konusu olup olmadığının sorulması üzerine, "Cumhurbaşkanımız da açıkladı, gündemimizde yok şu anda. Çocuklarımızın geleceği için gündemimizde yok esasında." yanıtını verdi.