BIST 1.414
DOLAR 8,72
EURO 10,39
ALTIN 498,14
HABER /  POLİTİKA

CHP Adana İl Başkanı Emrah Kozay istifa etti

CHP Adana İl Başkanı Emrah Kozay, görevinden istifa ettiğini açıkladı. Kozay, ''Meclis üyesi listeleri hazırlanırken örgüt yok sayılmıştır. bu durumu kabullenmem mümkün değildir'' diyerek istifasını verdi.

Abone ol

CHP Adana İl Başkanlığı görevinden istifa eden Emrah Kozay, resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, mevki, makam ve koltukların gelip geçici olduğunu belirtti.

Parti genel merkezine sitemde bulunan Kozay, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: "Meclis üyesi listeleri hazırlanırken örgüt yok sayılmıştır. Ayrıca aday listeleri örgüte gösterilmediği gibi, genel merkezin genelgesine göre listeleri seçim kurullarına teslim edecek kişileri il başkanının yetkilendirmesi gerektiği halde yine örgüte bilgi verilmemiş, yetkilendirmeler örgütün bilgisi olmadan yapılmış ve yine örgüt yok sayılmıştır.

BU DURUMU KABULLENMEM MÜMKÜN DEĞİL: Adana il örgütünün başındaki kişi olarak Türkiye Cumhuriyetinin aydınlık yüzü insanları olan siz değerli yoldaşlarımdan aldığım yetkinin vicdanımda oluşturduğu sorumluluk duygusu ve bilinciyle bu durumu kabullenmem mümkün değildir. Bu bağlamda siz değerli parti yoldaşlarım adına ilkesel bir duruş sergilenme zorunluluğu hasıl olduğundan il başkanlığı görevinden ayrılma kararını hayata geçirme zorunda kaldım."

MÜCADELE VURGUSU: Kozay, yaşanan tüm olumsuzluklara karşın, partilerinin yerelde ve genelde iktidar olması için mücadele edeceğini aktardı. Yerel seçimlerde CHP'nin mutlaka başarılı olmak zorunda olduğunu ifade eden Kozay, bundan sonra da CHP'nin bir üyesi olarak mücadele edeceğini kaydetti. CHP Adana il örgütü de Kozay'ın istifa ettiğini doğruladı.

ÖNCEKİ HABERLER
Skrtel Milli Takımı bıraktığını açıkladı
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Eyüp'te göçük altında kalan işçi hayatını kaybetti
Aile hekiminden randevu alma nasıl olur MHRS kayıt sistemi
Adil Emecan'ın Adaylığı geri mi çekiliyor?
Venezuela ordusu ile yerli halk arasında çatışma
Sosyal medya üzerinden büyü yapıyordu
Dağda mahsur kalan 3 kişiyi Sahil Güvenlik kurtardı
Diyanet İşleri Başkanı: Seferberlik başlattık!
HSK kararname prensiplerini açıkladı
Yorumlar 1 yorum