BIST 2.391
DOLAR 16,30
EURO 17,39
ALTIN 973,26
HABER /  POLİTİKA

Bahçeli'den Akşener iddiası: Elimizde dosyalarımız var

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Meral Akşener'in adaylığı için atılan imza sayısının, 7 Haziran seçimlerinde bağımsız FETÖ adaylarının aldığı oy oranı ile aynı olduğunu söyleyerek, 'Yaklaşık 220 bin rakamı birebir aynıdır. Elimizde dosyalarımız var.' dedi.

Abone ol

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Sabah gazetesine röportaj verdi. ATV Ankara Temsilcisi ve Takvim gazetesi yazarı Şebnem Bursalı'ya konuşan Bahçeli, muhalefetin kurduğu ittifakı “beş benzemezler” diye tanımladı. "Erdoğan ilk turda kazanır" diyen Bahçeli, Demirtaş'ın tutuksuz yarğılanmasını isteyen adaylar için "Allah ıslah etsin" ifadelerini kullandı. 

MİLLET İTTİFAKINI 5K İLE TANIMLADI
Millet ittifakının Meclis'te çoğunluğu ele geçirme söylemleriyle igili soruya Bahçeli şu yanıtı verdi:
"5 benzemez Türkiye'yi geri vitese takmak istiyor. Parlamenter sisteme dönmek için parlamentoda anayasa değişikliğini yapabilecek bir sayıya kavuşacaksınız. O sayı karşılığında talep, halk oylaması zorunluğu da doğurursa milleti tekrar geriye doğru dönüştürecek bir gafletin içine sürüklenirsiniz. Bu da Türkiye'de kriz, kaos, kutuplaşma, kargaşa, kavga yani 5 K'yi doğurur. K olarak aklına ne geliyorsa Kemalizm'in dışında hepsi var yani anlayacağınız."

İyi Parti'nin iletişim sorumlusu FETÖ'cü mü olay tweetler

"220 BİN RAKAMI BİREBİR AYNIDIR ELİMİZDE DOSYALAR VAR"
CHP'den İyi Parti'ye 15 vekil geçmesine rağmen Akşener'in imza adaylık başvurusunda bulunmasıyla ilgili soruya Bahçeli, böyle cevap verdi:

"Anlaşılır bir tarafı yok. Demokrasiyi tüketme projesinin, 15 Temmuz'un siyasi ve sivil uzantısıdır. 15 Temmuz'da eğer başarmış olsalardı bu dediklerimizin hiçbirini konuşmazdık. Ama şimdi, bunu konuşmak istiyorsanız, 15 Temmuz'u bir başka yönüyle tekrar canlandırmak istiyorsunuz demektir. Yoksa bir partide bir Genel Başkan grup iken, 100 bin imzaya açılmakla bir iddia taşıyor ise, bunun arkasında bir proje var demektir. O zaman dedik ki; FETÖ'de bir siyasi ayak aranıyor ise seçmende de bir sivil ayak aranmalı. FETÖ'nün seçmendeki ayağını harekete geçirmişlerdir. Bunların 7 Haziran'da bağımsız adaylarının 3 şehirde aldığı oylar Cumhurbaşkanı adayı olmak için toplanan imzalarla aynı. Yaklaşık 220 bin rakamı birebir aynıdır. Elimizde dosyalarımız var. Nereden hangi mahalleden geldi, onlara da baktığımız vakit bağımsız adaylara verilen oylar anlamında birebir örtüşüyor."

İLK TURDA KAZANIR
Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Bahçeli, "İlk veya ikinci turda tamamlanması tamamen yasal bir süreç. Ama ilk turda bitecektir. İkinci tur demek, birçok alma-verme-satma-pazarlama gibi kavramlarla siyaseti yozlaştırır. Millet iradesi 1. turda halledecektir." ifadelerini kullandı.

MHP'Yİ BARAJ ALTI GÖSTEREN ANKETLERE TEPKİ
Anketlerde MHP'nin baraj altı gösterilmesine sert tepki gösteren Bahçeli, "Söylenecek söz yok. Bunu yapanlar açıkça MHP düşmanı. Partiye günlük gelen gideni görsünler, anket yaptıkları denek sayısının 3 katı her gün burada" dedi.

DEMİRTAŞ'I ÖNE ÇIKARTMAK BÜYÜK YANLIŞ
Adayların Demirtaş'ın serbest kalmasını isteyen açıklamalarına da değinen Bahçeli'nin hedefinde İnce ve Karamollaoğlu vardı:

"Kendisi terör suçlusu olduğu için tutuklu, siyasi suçtan dolayı değil. Ama hem Muharrem İnce hem Temel Karamollaoğlu, Demirtaş'ın siyasi suçlu gibi Cumhurbaşkanı adayı olarak salıverilmesi ve kampanyası için dışarı çıkması gerektiğini işliyorlar sürekli. Ne dersiniz? Bu çok yanlış siyaseten, kendileri açısından felakete götürebilecek çok büyük bir hata. Türk siyasetinde böyle bir davranışı örnek alarak Cumhurbaşkanlığı sistemini ve seçimini istismar etmek ve PKK'nın siyaseten güçlenmesine katkı sağlayan HDP'yi ve yanında Selahattin Demirtaş'ı öne çıkartan, bu öncülük yapanlar büyük bir yanlışın içindedirler. Allah ıslah etsin bunları."

SEÇİME 1 HAFTA KALA İSYAN BAŞLATIRLAR İSE NE OLUR?
Terör ve FETÖ suçluları hariç kader kurbanları af önerisi getiren Bahçeli bu sefer de isyan ile gündeme getirdi:
"Terörden tutuklular için gayret göstereceğiniz yerde 235 bin gariban var cezaevinde bunlarla uğraşın dedik. Cezaevlerindekilerin belli bir oranı PKK ve FETÖ'den. Kalanları adi suçlu ve kader kurbanı. Canileri, istismarcıları ayıkladıktan sonra kalanları gözümüzün önüne getirin. Bunların büyük bir kısmı çocuk, genç. Cezaevindeki hayat, insan onuruyla pek bağdaşmayan bir hayattır. Bu zemini işledikleri takdirde Türkiye, büyük bir felakete sürüklenebilir. Gezi olaylarından çok daha korkunç ve çok daha gaddar olur. Cezaevindekiler kader kurbanı olmaktan çıkıp FETÖ'nün, PKK'nın kurbanı haline gelir, seçime 1 hafta 10 gün kala bir talimat ile isyan başlatırlar ise ne olur? Kader kurbanı olan insanları ayıklayıp dışarı çıkartın, Türkiye biraz rahatlasın, rehabilite olsun. Bu teröristleri 2 kişilik 3 kişilik yerlerde tutuluyor, kader kurbanı olan suçluların koğuşuna birer ajanlarını gönderiyor bu teröristler ve onlar orada fitne yayıyor. Cezaevleri, Afrin'de atılan bombalardan daha tehlikeli bir bombadır."

ÖNCEKİ HABERLER
 Saadet Partisi'nden Che Guevara'lı paylaşım
Saadet Partisi'nden Che Guevara'lı paylaşım
'Haddini bildirin' dediği isim gözaltına alındı! Ahmet Hakan ne dedi?
'Haddini bildirin' dediği isim gözaltına alındı! Ahmet Hakan ne dedi?
DGS başvuru ücretleri 2018 DGS ne zaman ÖSYM bilgilendirme
DGS başvuru ücretleri 2018 DGS ne zaman ÖSYM bilgilendirme
Bakım aylığı yatan iller listesi 17 Mayıs güncel liste
Bakım aylığı yatan iller listesi 17 Mayıs güncel liste
Silah çetesine baskında şoke eden gerçek ortaya çıktı
Silah çetesine baskında şoke eden gerçek ortaya çıktı
İnce'den bomba Fetullah Gülen açıklaması: Seçilirsem...
İnce'den bomba Fetullah Gülen açıklaması: Seçilirsem...
Erdoğan: Verdiğim yanıt Netenyahu'nun sinir uçlarına dokundu
Erdoğan: Verdiğim yanıt Netenyahu'nun sinir uçlarına dokundu
İsrail'in canını yakacak tek söz! Süleyman Özışık yazdı
İsrail'in canını yakacak tek söz! Süleyman Özışık yazdı
Meclis'ten ABD Başkanı Trump'a mektup
Meclis'ten ABD Başkanı Trump'a mektup
İstanbul Maltepe'de uyuşturucu operasyonu
İstanbul Maltepe'de uyuşturucu operasyonu