BIST 11.156
DOLAR 33,04
EURO 35,94
ALTIN 2.551,00
HABER /  GÜNCEL

Babalar Günü kaç gün sonra 2018 babama özel güzel sözler

Babalar Günü ne zaman 2018, babalar gününe kaç gün kaldı araştırmaları son günlerde iyice arttı. Koşulsuz yaslandığımız en güvenli omuz olan babalarımızın bu özel günü 17 Haziran'da kutlanacak. 2018 babalar gününü 17 Haziran'da kutlamaya hazırlan çocuklar bir yandan da babalara özel en güzel resimli mesajları ve babalar günü sözlerini araştırmaya başladı.

Abone ol

Babalar Günü ne zaman 2018, babalar gününe kaç gün kaldı? Her yıl haziran ayının 3. pazar günü kutlanan Babalar Günü 2018 yılında 17 Haziran pazar günü kutlanacak. Babaları için her şeyin en iyisini isteyen çocukları ise en güzel babalar günü hediyeleri ve babalar günü sözlerinin araştırmaya başladı. Babanıza alacağınız babalar günü hediyesinin yanına babanıza özel güzel sözlerin olduğu bir notu da iliştirmeyi unutmayın! En güzel babalar günü hediyeleri ve babalar günü sözleri haberimizde. 

Resmi olarak ilk kez 1972 yılında kutlanan babalar günü ülkemizde de önemli günler arasında. Aynı zamanda 17 Haziran pazar günü Ramazan bayramının son günü olarak idrak edilecek. Peki babalar günü nasıl ortaya çıktı, tarihçesi ve önemi nedir?

BABALAR GÜNÜ TARİHÇESİ: 'Bir Amerikan İç Savaşı gazisinin kızı olan Sonora Smart Dodd, Anneler Günü gibi babaların da bir günü olması gerektiğini düşünmekteydi. Dodd'un babası annelerinin yokluğunda altı çocuğunu tek başına büyütmüştü.Babasının doğum günü olan 5 Haziran'ın Babalar Günü ilan edilmesi için çalışmalara başlamış ama bu çalışmalar o tarihe yetişemeyerek kutlamalar haziran ayının üçüncü pazar gününe ertelenmiştir.

İLK KEZ NE ZAMAN KUTLANDI: Babalar Günü ilk kez 19 Haziran 1910'da Washington'un Spokane şehrinde kutlanmıştır. 1924 yılında Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Calvin Coolidge kutlamaları desteklemiş; ama resmi olarak Babalar Günü ilan etmemiştir.1966 yılında ise o dönemin başkanı Lyndon Johnson, her yıl haziran ayının üçüncü pazarının Babalar Günü olarak kutlanacağını açıklayan bir bildiri yayımlamıştır. 1972 yılındaysa başkan Richard Nixon'ın imzasıyla Babalar Günü yasal olarak ABD'de resmi tatil ilan edilmiştir.

Katolikler ise Babalar Günü olarak farklı bir tarihi kutlarlar. Onlar bu kutlamayı dini açıdan ele alıp Hıristiyanlık peygamberi İsa'nın babası anısına, Mart ayının 19. gününü St. Joseph Günü adı altında babalarına armağan etmektedirler. Bazı ülkelerde bu kutlamalar dini özelliklerinin dışına çıkmıştır.

BABALAR GÜNÜ HEDİYESİ NE OLABİLİR: Babanız eğer, sık sık gömlek giyiyorsa ona kol düğmesi alabilirsiniz. Eğer bu düğmenin özel olmasını tercih ederseniz, babanızın isminin baş harflerini kol düğmesine yazdırabilirsiniz. İş yaşamında aktif olarak ciddi kıyafetler giyiyorsa takım elbise, gömlek, ceket, kravat gibi giyim ürünleri de satın alabilirsiniz. Eğer alacağım Babalar Günü hediyesi kişisel olsun diyorsanız üzerinde cümle ya da fotoğraf olan özel tasarım bardak, çerçevelere göz atmakta fayda var. Hem de bu tarz hediyeler cebinizi de yakmamış olur. Baskılı bir tişört ya da pijama takımı da hediye edebilirsiniz.

Son dönemin oldukça popüler aksesuarlarından olan bileklikler, Babalar Günü'nde alınabilecek güzel bir hediye seçeneği olabilir. Doğal taşlı ya da gümüş bileklikler, babanızın trend bir görünüme sahip olmasını sağlayacaktır. İş hayatı yüzünden sürekli dışarıda olmak zorunda olan babaların şık bir kokuya ihtiyacı vardır. Babanıza bu özel günde güzel bir koku hediye edin! Parfüm hem uzun süre kullanılabilmesi hem de reddedilemez olması nedeniyle oldukça iyi bir seçenek.

 

SPOR GİYİNMEYİ Mİ SEVİYOR: Babanız günlük hayatında spor giyinmeyi seviyorsa, polo yaka tişört ya da jean pantolon satın alabilirsiniz. Bu tarz hediyeler kullanışlı olmasıyla da öne çıkıyor. Aksesuar seven bir babanız varsa ona saat hediye edebilirsiniz. Bu hediye yıllar boyu kullanılabilir olmasıyla da ayrıca onları mest edecek.

Eğer babanızın özel bir hobisi varsa ya da koleksiyoncu ise hediye seçmeniz kolaylaşacaktır. Örneğin babanızın tespih koleksiyonu varsa doğru hediyeyi buldunuz bile! Babalar Günü için her zaman bir hediye almak tabii ki şart değil. Bu özel günde onları yemeğe götürebilir, çeşitli aktivitelerin yer aldığı hoş bir gün planlayabilirsiniz. Babalar Günü‘nde babaya en güzel hediye anlamında saklı olacaktır. İster bir hediye, ister özel bir plan onları mutlu etmeye eder.

BABALAR GÜNÜ SÖZLERİ VE MESAJLARI 2018

Toplum için büyük önem taşıyan babalarımız için her yıl Babalar Günü kutlanmaktadır. İşte babalara hitap edilecek en güzel Babalar Günü mesajları...

• Baba, cennetin orta kapısıdır. Hz. Muhammed (S.A.V.) Babalar gününüz kutlu olsun.

• Derdimi, neşemi, hüznümü, mutluluğumu paylaştığım en iyi arkadaşım. Babalar günün kutlu olsun!


• Ailemin reisi, büyük aşkım. Medarı iftiharım sevgilim her şeyim! Babalar günün kutlu olsun.

• Evimizin güneşi bir tanesi olan canım babama kucak dolusu sevgi ve saygılarımla. Babacığım bir günümde değil her günümdesin. Babalar günün kutlu olsun.

• Babacığım bu kutlu günde ellerinden doya doya öper babalar gününü kutlarım. Seni çok ama çok seviyorum. Evladın.

• Gül kokulu ellerinden doya doya öperim. Canım babam seni çok seviyorum. Babalar günün kutlu olsun...

• Canım babam! Varlığın hep yüreğimi ısıttı, bana mutluluk ve güven verdi. Seni seviyorum baba...

• Varlığımızın temeli, en kutsal varlıklarımızdır babalar. Onlar bir gün değil, her gün baş tacımızdır. Tüm babalarımızın babalar gününü kutlar saygılar sunarım.

• Canım babam! Varlığın hep yüreğimi ısıttı, bana mutluluk ve güven verdi. Seni seviyorum iyi ki varsın, Babalar günün kutlu olsun.

• Gelinciklerin en sadesine papatyaların en güzel kokanına güllerin en güler yüzlüsüne babaların en sevgilisine babalar günün kutlu olsun biricik babacığım.

• Derdimi, neşemi, hüznümü, mutluluğumu paylaştığım en iyi arkadaşım. Babalar günün kutlu olsun!

• Her zaman söylemesem de biliyorum aslında babamın onu ne kadar çok sevdiğimi bildiğini. Ve ben ne kadar karışık cümleler yazsam da hepsini deşifre edebileceğini. Çünkü o benim Babam.

• Bir gün değil, her gün senin günün BABAM. . .

• Koklanacak gül, açılacak gonca, yaşanacak hayat ve alınacak nefes olan sevgili babam. İkliminden tasasızlık, sevginden cesaret ve gözlerinden esaret aldığım günleri hep yaşamak isterim. Babalar gününü en içten dileklerimle kutlarım.

• Bugün başardığım ve elde edebildiğim her şeyde senin payın var. Babalar günün kutlu olsun.

• Zor zamanları kolay geçirmek için yanınızdan hiç eksik olmaması gereken ilk kişi kimdir tabi ki babamız. Babalar gününüz kutlu olsun...

• Ateşin yaktığından, güneşin hareket ettiğinden, gerçeğin bir yalan olduğundan şüphelen ama benim seni sevdiğimden asla şüphelenme babacığım, babalar günün kutlu olsun.

• Bugün başardığım ve elde edebildiğim her şeyde senin payın var. Babalar günün kutlu olsun.

• Babam olduğun için çok mutluyum, sahip olduğum en iyi baba ve arkadaşsın. Babalar günün kutlu olsun babacım.

• Senin gibi bir babaya sahip olduğum için ne kadar şanslı olduğumu her zaman bileceğim. Seni seviyorum canım babacığım.

• Varlığıyla bize güven ve huzur veren biricik babalarımızın babalar günü kutlu olsun.

• Bugün başardığım ve elde edebildiğim her şeyde senin payın var. Babalar günün kutlu olsun.

 • Dünyadaki en büyük varlığım. Canım babam. Bu özel günde seni ne kadar sevdiğimi söylemek istedim. Babalar günün kutlu olsun canım babam...

• Bana yaptığın dünyadaki en büyük iyilik bana dünyanın en iyi örneği olmandır. Babaların en iyisi, bu gün sadece senin. Babalar günün kutlu olsun.