HABER /  GÜNCEL

Atatürk Havalimanı'na yıldırım düştü

İstanbul'da başlayan yağışlar sırasında Atatürk Havalimanı'na yıldırım düştü. Bir personel hastanelik oldu.

İstanbul'a akşam saatlerinde etkisi altına alan sağanak yağış Atatürk Havalimanı'nda da etkili oldu. Apronda görevli 2 personelin yakınına yıldırım düştü. Görevlilerden biri hastanelik oldu.
 
Atatürk Havalimanı'nda uçak seferleri gök gürültülü sağanak yağmurun etkili olduğu saatlerde olumsuz etkilendi. Bu sırada apronda çalışan iki işçi de düşen yıldırım nedeniyle yaralandı. Park halindeki iki uçağa isabet eden yıldırımlar o an uçağın altında çalışan 2 işçiyi de etkiledi. Düşen yıldırım sonrası yaralanan Kadir Fidancı ve Emre Karadeniz adlı iki işçi hemen tedavi altına alındı. İşçilerin sağlık durumlarının iyi olduğu ifade edildi.
 
Ayrıca kötü hava koşulları nedeniyle bazı uçaklar ise yakıt kritiğine girerken bazı uçaklar Sabiha Gökçen ve Ankara Esenboğa Havalimanları da dahil başka meydanlara yönlendirildi. Atatürk Havalimanı'na iniş yapacak uçaklarda uzun süre gecikmeler meydana geldi. Elektrik yüklü bulutlara yakalanmak istemeyen pilotlar, şiddetli yağışların olduğu saatlerde Atatürk Havalimanı'na iniş için yaklaşma yapamadı ve uzun süre havada tur atmak zorunda kaldı. 
 
Öte yandan Ataköy ve çevresinde gözlenen yıldırımın düştüğü anlardan biri fotoğraf karelerine de yansıdı.
ÖNCEKİ HABERLER
Süleyman Demirel'in son anı! Bilinci açıktı ve...
Süleyman Demirel hastalığı neydi açıklama
Esad'a şok! Ahlaksızlık yapma!
Selvi'den HDP'yle ilgili iki bomba kulis
Survivor All Star Serenay Aktaş elendi
Emekli olunca ne kadar maaş alırım hesaplama ekranı
Yorumlar