BIST 1.212
DOLAR 7,88
EURO 9,33
ALTIN 480,83
HABER /  GÜNCEL

YSK'dan AK Parti ve HDP'ye kötü haber!

YSK, AK Parti'nin Diyarbakır, Van ve Giresun, HDP'nin ise Elazığ'daki seçim sonuçlarıyla ilgili yaptığı itirazları reddetti.

Abone ol

YSK'ya itirazlar, saat 17.00'ye kadar yapılabilecek. Yeni itiraz gelmezse YSK,  18 Haziran Perşembe günü kesin seçim sonuçlarını açıklayacak. TBMM Genel  Kurulu, kesin sonuçların yayınlanmasını takip eden 5. gün yani 23 Haziran Salı günü saat 15.00'de toplanacak, bu ilk birleşimde milletvekilleri yemin edecek.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Ak Parti'nin Diyarbakır, Van ve Giresun, HDP'nin ise Elazığ'daki seçim sonuçlarıyla ilgili yaptığı itirazları reddetti.

7 Haziran'da yapılan milletvekili genel seçiminin tamamlanmasının ardından itiraz süreci devam ediyor.

AK PARTİ DİYARBAKIR'A İTİRAZ ETTİ
AK Parti, YSK'ya, Diyarbakır'daki seçim sonuçlarıyla ilgili 32, Van seçim sonuçlarıyla ilgili 11, Giresun seçim sonuçlarıyla ilgili 2 ayrı itirazda bulundu.

HDP ELAZIĞ İÇİN BAŞVURDU

HDP ise Elazığ seçim sonuçlarıyla ilgili YSK'ya itiraz başvurusu yaptı.

Çoğunlukla geçersiz oyların yeniden sayılması talebini içeren itirazları görüşen Kurul, tüm itirazların reddine karar verdi.

YSK'ya itirazlar, yarın saat 17.00'ye kadar yapılabilecek. Bu arada, il seçim kurulu kararlarına karşı 21 Haziran Pazar saat 17.00'ye kadar olağanüstü itiraz yolu kullanılabilecek.

Kurul, tüm siyasi partilere olağanüstü itiraz yolunu kullanıp kullanmayacaklarını soracak. Yeni itiraz gelmezse YSK, 18 Haziran Perşembe günü kesin seçim sonuçlarını açıklayacak.

TBMM Genel Kurulu, kesin sonuçların yayınlanmasını takip eden 5. gün yani 23 Haziran Salı günü saat 15.00'de toplanacak, bu ilk birleşimde milletvekilleri yemin edecek.

ÖNCEKİ HABERLER
ABD'den Erdoğan'a Tel Abyad ve YPG yanıtı!
FT: Kürtler Suriye'nin geleceğinde daha fazla söz sahibi olacak
Tel Abyad merkezinde dev YPG bayrağı!
Süleyman Demirel hayatını kaybetti
Süleyman Demirel için mesaj yağdı! Kim ne dedi?
Açelya Devrim Yılhan kimdir dizileri Masumlar Apartmanı Safiye
Yorumlar 28 yorum