BIST 11.053
DOLAR 32,86
EURO 35,62
ALTIN 2.550,73
HABER /  GÜNCEL

Arınç'tan flaş Twitter yasağı açıklaması!

Twitter yasağına dönük bir açıklama yapan Bülent Arınç "Bu bir yasaklama değildir." derken mahkeme kararlarına dikkat çekti...

Abone ol

İNTERNETHABER.COM
Bülent Arınç Twitter yasağıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Arınç ortada bir yasak olmadığını savunurken "Bu bir yasaklama değildir. Sadece kişilerin müracaatı üzerine yargının aldığı kararların uygulamasıdır." dedi.

İşte Arınç'ın açıklamalarından satır başları:

İNTERNET YASAKLANMADI

Bugün öğreniyoruz ki twitter’a erişim geçici olarak engellendi. Birileri de her şeyi birbirine karıştırmak isteyebilir. Hükümeti yıpratmak amacıyla bazı argümanlar kullanabilirler. İnternet yasaklanmadı bunu herkes bilsin. Bunu yapan hükümet değil TİB’dir.

ERİŞİMİ TİB ENGELLEDİ

Aldığımız bilgiye göre şöyle olmuş: Bazı twitter kullanıcılarıyla ilgili şikayetler yapılmış ve mahkeme bu hesapların kapatılmasını istemiş. TİB’de ABD’ye twitter’a başvurmuş. Bunlar kaldırılmamış.
Bunu üzerine TİB erişimi engellemiş. Şikayetlerimizin temelinde insanların kişilik haklarına saldırı olmasıdır. Bir vatandaşımız ev hanımı olmasına çocukları olmasına rağmen kendi adına açılan hesaptan porno yayınlar yapılması üzerine şok olmuş.

ÇOK SAYIDA MAHKEME KARARI VAR

Mahkeme de bir karar almış. Bu sadece bir tane. Bunu gibi bir çok mahkeme kararı var. Benim de bir twitter hesabım var. 1 milyon 200 bin insan da takip ediyor.  Ama maalesef internetin sınırsız dünyasından insanların ahlakını kimliğini rezil eden örnekler görüyoruz. Dünyadaki bütün mahkemeler de bunun engellenmesini hukuk olarak takip ediyorlar.

CUMHURBAŞKANI'NIN DÜŞÜNCELERİNİ SAYGIYLA KARŞILIYORUM

Mahkeme kararlarını uygulamayan twitter genel merkezine karşı alınmış bir karardır.
Sayın cumhurbaşkanımızın twitter’dan paylaştığı düşünceleri saygıyla karşılıyorum.
Bu bir yasaklama değildir. Sadece kişilerin müracaatı üzerine yargının aldığı kararların uygulamasıdır. Twitter iyi kullanıldığı takdirde çok faydalı bir araç. Bıçak gibi. İyiye hayra kullanıldığında ondan daha tatlısı yok. Ama haysiyet cellatlığı yaparsanız bu aleti çok kötüye kullanmış olursunuz.