BIST 1.461
DOLAR 8,27
EURO 10,08
ALTIN 488,46
HABER /  ÇALIŞMA HAYATI  /  MEMUR

Ankara'da memurların yeni mesai saatleri! Ankara Valiliği izinli olanları duyurdu!

ANKARA Valiliği, kamu kurum ve kuruluşlarının çalışma saatlerini, 10.00-13.00 ile 13.30-16.00 olarak belirledi. Hamile olanlar ve 10 yaştan küçük çocuğu olanlar ile kronik hastalar idari izinli sayılacak.

Abone ol

Ankara Valiliği'nden yapılan açıklamada, Kovid-19 salgınının yayılımının en aza indirilmesi amacıyla kamu çalışanlarına yönelik tedbirleri içeren Cumhurbaşkanlığı Genelgesi ile çalıştırılma biçimine bakılmaksızın, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlara uzaktan çalışma, dönüşümlü çalışma gibi esnek çalışma yöntemlerinin uygulanabileceği esasının getirildiğine işaret edildi.

Açıklamada, esnek çalışma yöntemlerine ilişkin belirlenen usul ve esaslar dikkate alınmak kaydıyla, kaymakamlar ve Valiliğe bağlı kurum amirlerinin, kendi kurum ve birimlerindeki ihtiyaç ve şartların gerektirdiği özel düzenlemeleri yapabileceği aktarıldı. 

İdari izinli sayılacaklar
Valilik birimlerinde çalışan personelin durumları değerlendirilerek, dönüşümlü çalışma, uzaktan çalışma gibi esnek çalışma yöntemlerinin uygulanacağı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Cumhurbaşkanlığının ilgili genelgesi doğrultusunda, gebeliğinin 24. haftasından 32. haftasına kadar olan hamile çalışanlar, süt izni kullanalar ile engelli çalışanlar, 10 yaş ve daha küçük yaşta çocukları olan kadın personel, sağlık personeli hariç 60 yaş ve üzerinde olanlar (yönetici pozisyonundakiler hariç), Sağlık Bakanlığının belirlediği kronik hastalığı bulunanlar idari izinli sayılacaktır. Ancak bu çalışanlar, amirlerinin izni dışında görev mahallinden ayrılmayacak ve hizmetine ihtiyaç duyulanlar görevlerine dönecektir. 

İlimizde mesai saatleri 10.00-13.00 ile 13.30-16.00 arasında uygulanacaktır.

Özel kanun, tüzük ve yönetmeliklere göre çalışma saatlerinin farklı olarak düzenlenmesi zorunlu olan kamu kurum kuruluşlara ait hükümler saklıdır."

İSTANBUL MESAİ SAATLERİ

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya da dün yeni mesai saatlerini açıklamıştı. Yeni önlemler kapsamında İstanbul'da kamuda güvenlik, sağlık, acil çağrı ve arama kurtarma hizmetleri hariç mesai saatleri 10.00 - 16.00 olarak belirlendi. Hamile çalışanlar, süt izni kullananlar, 10 yaş ve altında çocuğu olan kadın çalışanlar, engelli çalışanlar, yönetici pozisyonlarındakiler hariç 60 yaş üzerindeki personel, Sağlık Bakanlığının belirlediği kronik rahatsızlığı bulunanlara kolaylık gösterilecek ve idari izinli sayılacak.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Athena Gökhan ile Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Covid-19 yazışması twitteri salladı Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Galatasaray'da divan kurulu seçimi ertelendi
Tuzla'da anaokulunda öğrencilere şiddet davası! Öğretmenin cezası belli oldu
Şanlıurfa'da tarihi kale eteğinde dehşet verici görüntü! Erkek cesedi bulundu
Küçükçekmece'de saplantılı aşık dehşeti! Nişanlanan kızı vurup intihar etti
Kenan Karaman, Abdullah Avcı'yla görüştü fikri değişti
Eski Başbakan Yıldırım Akbulut için Mecliste tören düzenlendi
Susuz hap yutmak orucu bozar mı Diyanet ne diyor?
Vakko büyümeyi sürdürüyor! Yargıcı'yı da satın alıyor
Mart ayında en çok konuşulan futbolcu Ozan Tufan oldu
Kayseri'de kendisini "Hızır Aleyhisselam" olarak tanıtıp kadının altınlarını çaldı! Suçlamaları reddetti
Yorumlar 3 yorum