BIST 4.720
DOLAR 18,82
EURO 20,70
ALTIN 1.183,74
HABER /  GÜNCEL

Ankara tren kazasında ölenlerin isimleri Hulusi Böler kimdir kaç yaşında?

ANKARA hızlı tren kazasında 3'ü makinist olmak üzere toplam 9 kişi hayatını kaybetti. 47 kişi ise yaralandı, yaralılardan 3'ünün durumu hala ağır. Ankara hızlı tren kazasında ölenlerden biri de Makinist Hulusi Böler oldu. Pekı Hulusi Böler kaç yaşında, evli mi, çocukları var mıydı?

Abone ol

ANKARA'da hızlı tren kazası bir anda Türkiye'nin gündemi oldu. Kahreden haber günün erken saatlerinde geldi. Ankara-Konya arasında sefer yapan hızlı tren banliyö tenine çarptı. Korkunç tren kazasında 9 kişi hayatını kaybetti, 47 kişi ise yaralandı. 3 kişinin durumu ise ağır. Peki Ankara hızlı tren kazasında ölenlerin kimlikleri belli oldu mu, ölenlerin isimler ne, yaralılar kimler?  

Tren kazasında hayatını kaybedenlerden biri de Makinist Hulusi Böler oldu. Genç yaşına rağmen mesleğinide oldukça başarılı biri olan Hulusi Böler tren kazasında hayatını kaybetti. Eşi ve çocukları hakkında ise henüz yeni bir bilgiye ulaşılmadı...

ÖLEN 3 MAKİNİSTİN İSİMLERİ BELLİ OLDU: Kazada Yüksek Hızlı Tren makinistleri Adem Yaşar ve Hulusi Böler ile kılavuz tren makinisti Kadir Ünal yaşamını yitirdi. 


ÖLEN 6 KİŞİNİN DAHA KİMLİKLERİ BELLİ OLDU: Konya Medicana Hastanesi Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesi Doktoru Uzm. Dr. Tahsin Ertaş ile TÜBİTAK tarafından Konya Bilim Merkezi’nde yapılacak “Bilim Cafe” programına katılmak üzere Konya’ya gitmekte olan Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Berahitdin Albayrak hayatını kaybetti. 

Konya Medicana Hastanesi Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesi Doktoru Uzm. Dr. Tahsin Ertaş ile TÜBİTAK tarafından Konya Bilim Merkezi’nde yapılacak “Bilim Cafe” programına katılmak üzere Konya’ya gitmekte olan Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Berahitdin Albayrak hayatını kaybetti.

Ankara Valiliği'nin açıklaması : Tren kazasına ilişkin valilikten ayrıntılı bir açıklama geldi. Açıklamada şöyle denildi: 

- "Ankara'da sabah saatlerinde Ankara-Konya seferini yapan Yüksek Hızlı Trenin, Marşandiz istasyonuna girişi esnasında raylarda bulunan kılavuz tren ile çarpışması sonucu meydana gelen kaza ile ilgili olarak yürütülen çalışmalarda yapılan son tespitlere göre 1’i makinist 7 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, 3’ü ağır olmak üzere 46 vatandaşımız da yaralanmıştır. Yaralı vatandaşlarımız ilimizdeki çeşitli hastanelerde tedavi altına alınmıştır".

Ulaştırma Bakanlığı kazanın sebebini açıkladı : Ulaştırma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada hızlı trenin ray kontrolü yapan lokomotifle çarpıştığı bilgisi verildi. Açıklamada şöyle denildi:

-"Yüksek Hızlı Tren yol kontrolü yapan lokomotife çarptı. Kontrol lokomotifinin o rayda olmaması gerekiyordu. Çarpışma sonrası tren raydan çıkarak üst geçide çarptı. Çarpmanın etkisiyle üst geçit trenin üstüne çöktü" .

SORUŞTURMA BAŞLATILDI: Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, başkentte meydana gelen Yüksek Hızlı Tren kazasıyla ilgili soruşturma başlattı.

Berahittin Albayrak kimdir Ankara tren kazasında öldü eşi ve çocukları

Adem Yaşar kaç yaşında Ankara tren kazasında ölen genç makinist