BIST 4.958
DOLAR 18,64
EURO 19,56
ALTIN 1.060,97
HABER /  GÜNCEL

Anız yangını parktaki 30 aracı kül etti

Diyarbakır'daki anız yangını otoparka sıçrayınca 30 araç kül oldu

Abone ol

Diyarbakır'da anız yangını yediemin otoparkına sıçrayınca 30'a yakın araç kül oldu. Otopark görevlileri ve çevredeki görgü tanıkları kuru otların tutuştuğunu ve birden otoparka sıçradığını söyledi.

Diyarbakır'ın Silvan yolu üzerinde bulunan yediemin otoparkında, çevresindeki tarlalardaki anızın yakılması sonucu yangın çıktı. Sıcaklığın etkisiyle bir anda etrafı saran alevler, kuru otlardan sonra otoparkın içindeki araçlara sıçradı. Otopark içindeki araçlar bir anda ateş topuna döndü. Otopark görevlisinin haber vermesi üzerine bölgeye Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü ile Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı İtfaiye Müdürlüğü ekipleri geldi.

Yanan araçlara müdahale eden itfaiye araçlarının yetersiz kalmasından dolayı Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'nden yardım istendi. Diyarbakır'da sık sık meydana gelen toplumsal olaylarda kullanılan Toplumsal Müdahale Araçları (TOMA) yangına takviye olarak gönderildi. 10 itfaiye ve 3 TOMA aracının müdahale ettiği yangında tutuşan yaklaşık 30 araç kül oldu. Kullanılmaz hale gelen araçlardaki yangın uzun süre sonra kontrol altına alındı.

Yangın nedeniyle Diyarbakır-Bingöl kara yolunun tek şeridi ulaşıma kapatıldı. Yangının söndürülmesinin ardından trafik polisleri biriken araçları kontrollü bir şekilde bıraktı.