BIST 5.192
DOLAR 18,81
EURO 20,43
ALTIN 1.166,54
HABER /  DÜNYA

Anestezi uzmanı pilates topuyla karısını ve kızını öldürdü!

HONG KONG'da bir anestezi uzmanı doçent doktor, karısını ve 16 yaşındaki kızını, pilates topuna doldurduğu karbonmonoksit gazıyla öldürdü. Bu ilginç cinayeti işleyen doçent katil, ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

Abone ol

Hong Kong'da Malezyalı bir doktor, eşini ve 16 yaşındaki kızını karbonmonoksit gazı doldurduğu pilates topları ile zehirleyerek öldürmekle suçlandı. Kim karısı ve Wong Siew-fing ve kızı Lily'nin cesetleri 2015'te yol kenarında kapıları kilitli, Mini Cooper model bir araçta bulunmuştu. İnmiş olarak bulunan pilates topunun arabanın bagajına gizlendiği açıklanmıştı. 53 yaşındaki Malezyalı Khaw Kim-sun'un bu topu, karısının arabasına yerleştirdiği belirtiliyor.

"ÖĞRENCİSİYLE İLİŞKİ YAŞIYOR"
Savcılık, Hong Kong Çin Üniversitesi'nde görevli Khaw'un bir öğrencisiyle ilişkisi olduğunu ve karısını ortadan kaldırmak için böyle bir plan yaptığını öne sürmüştü.

GAZI TAVŞANLAR ÜZERİNDE DENEMEK İSTEDİĞİNİ SÖYLEDİ
Mahkeme kayıtlarına göre Khaw cinayetten önce iş arkadaşlarına gazı tavşanlar üzerinde denemek istediğini söyledi. Sanık daha sonra polise bu gazı evdeki sıçanları öldürmek için kullanacağını anlattı.