HABER /  GÜNCEL

ALES sonuçları ne zaman açıklanacak ALES 3 sonuç sorgulama

ÖSYM tarafından 18 Kasım'da 3. kez yapılan ALES 3 sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM sınav takvimine göre ALES 3 sınav sonuçları 20 Aralık'ta erişime açılacak. ALES sınav sonuçları ise 5 yıl geçerli olacak.

Yüksek lisans adaylarının girdiği ALES sonuçları için heyecanlı bekleyiş sürmeye devam ediyor. 18 Kasım'da yapılan ALES 3 sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih netleşti. Peki, 5 yıl geçerli olacak ALES sonuçları ne zaman açıklanacak?

ALES SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK: 18 Kasım tarihinde Türkiye genelinde birçok merkezde gerçekleştirilen ALES, ÖSYM'nin değerlendirmelerini tamamlamalarının ardından 20 Aralık tarihinde erişime açılacak.

ALES SORULARI VE CEVAPLARI AÇIKLANDI

ÖSYM'den yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi;

"18 Kasım 2018 tarihinde uygulanan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2018-ALES/3 Sonbahar Dönemi) Temel Soru Kitapçığına, sınava başvuran adayların sınav sorularını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden 20 Kasım 2018 tarihinde saat 10.00’dan itibaren erişilebilir. Sınava başvuran adaylar, 10 gün süreyle ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile soruların tamamına ulaşabilir."

ALES SORU CEVAPLARI İÇİN TIKLAYIN

ÖNCEKİ HABERLER
Şükran Ovalı kimdir Ufak Tefek Cinayetler'e mi katılıyor
KPSS sonuçları açıklanıyor ÖSYM önlisans sınav sonuç sorgulama
Ayşe Arman'la ilgili olay iddia! Para karşılığında...
Motorine indirim geliyor Bu kez pompaya yansıyacak
Yeni Şafak yazarından bomba AK Parti anketi iddiası sonuçlar...
3600 ek gösterge son durum Meclis'ten geçti mi?
Yorumlar