BIST 1.127
DOLAR 8,27
EURO 9,72
ALTIN 500,32
HABER /  EKONOMİ

Motorine indirim geliyor Bu kez pompaya yansıyacak

Uluslararası piyasada petrol ve motorin fiyatlarını düşmesi vatandaşın yüzünü güldürecek. Küresel piyasalarda yaşanan bu düşüş Türkiye'de pompa fiyatlarına yansıması bekleniyor. Buna göre litrede 19 kuruş indirim yolda

Abone ol

Brent petrol ve uluslar arası piyasalarda motorin fiyatları düştü. Bu durum, benzinin ardından motorinde de pompada indirimi gündeme getirdi.  Habertürk'ten Olcay Aydilek'in haberine göre motorinde, litrede 19 kuruş indirim söz konusu.

DEVLETİN 5 KURUŞ ALACAĞI BULUNUYOR
Devletin, her litre motorinde halen eşel mobil uygulaması gereğince 5 kuruş ÖTV alacağı bulunuyor. Motorinde, önce ÖTV sıfırlanacak. Kalan tutar, indirim olarak pompaya yansıyacak. ÖTV ve KDV toplam 13-14 kuruş indirim hesaplanıyor.

ULUSLARARASI PİYASADA DÜŞTÜ
Uzmanlar, Brent petrol ve uluslararası piyasalarda motorin fiyatlarının düştüğünü belirterek, “Petrolde arzın azalmayacağı, buna karşılık talebin gerileyebileceği öngörüsü bulunuyor. Bu, ekim ayında 80 dolar düzeyinde olan Brent petrolde fiyatların gevşemesine yol açtı. Motorin fiyatları da uluslararası piyasalarda geriledi. Bu veriler doğrultusunda motorinde indirim gündeme geldi” dedi.

BENZİNE 19 KURUŞLUK İNDİRİM
Geçtiğimiz hafta Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS) Başkanı İmran Okumuş, motorindeki 22, benzine ise 19 kuruş indirim geleceğini bildirmiş. Benzinde indirim salı gecesinden itibaren başlamıştı ancak motorin indirimleri pompaya yansımamıştı.

ÖNCEKİ HABERLER
Yeni Şafak yazarından bomba AK Parti anketi iddiası sonuçlar...
Kesinleşen AK Parti adayları! Sevilay Yılman duyurdu
Selahattin Demirtaş kararı için olay yaratacak sözler
Ekrem İmamoğlu CHP'nin teklifini reddetti iddiası!
İçine define saklanmış bir Mamut'a ait kafatası keşfedildi
2020 cumhuriyet kaç yaşında 29 Ekim yarın kaçıncı yılı
Yorumlar 1 yorum