BIST 1.325
DOLAR 7,95
EURO 9,49
ALTIN 462,62
HABER /  GÜNCEL

ALES sınav giriş belgesi çıkarma ekranı TC ile giriş

ÖSYM tarafından 22 Eylül'de uygulanacak olam ALES/2 sınavının giriş belgesi erişime açıldı. Adaylar . Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'nın (2019-ALES/2) giriş belgeleri https://ais.osym.gov.tr adresinden alabilecek.

Abone ol

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM) 22 Eylül'de uygulanacak Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'nın (2019-ALES/2) giriş belgeleri açıklandI. ALES sınav giriş belgeleri 'https://ais.osym.gov.tr' adresinden alınacak. 

-Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM) 22 Eylül'de uygulanacak Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'nın (2019-ALES/2) giriş belgeleri açıklandı. İşte, konuya dair ayrıntılar...

ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, 22 Eylül'de yapılacak 2019-ALES/2'e başvuran adayların sınava girecekleri bina, salonlara atanma işlemleri tamamlandı.

ALES SINAV GİRİŞ BELGESİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN

Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren giriş belgelerini, ÖSYM'nin "https://ais.osym.gov.tr" internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile edinebilecek.

ALES ÇIKMIŞ SORULAR VE CEVAPLARI

Duyuruda ayrıca adayların, sınav günü saat 10.00'dan sonra sınav binalarına alınmayacağı uyarısı da yapıldı.

Sınav takvimini resmi sayfasından paylaşan ÖSYM, pek çok sınavda olduğu gibi ALES çıkmış sorularını da resmi sayfası üzerinden erişime açıyor. Adaylar, ALES çıkmış sorularıyla sınava dair ipuçları ediniyor. ALES'in geçmiş dönmelere ait sınav sorularını görmek için aşağıdaki linke tıklayın.

ÖNCEKİ HABERLER
Türkiye'de boşanma oranları gittikçe artıyor!
Fikret Orman: Sezonu şampiyon olarak tamamlayacağız
İnşirah suresi ne demek Türkçe anlamı bilinmeyen faziletleri
Rasim Ozan Kütahyalı'ya Boşnaklara hakaretten 10 ay hapis
Eskişehirspor Teknik Direktörü Fuat Çapa istifa etti
Serdar Aksoy nerelidir kimdir Menemen Belediye Başkanı hangi partiden?
Yorumlar