BIST 1.441
DOLAR 8,45
EURO 10,27
ALTIN 501,67
HABER /  POLİTİKA  /  İYİ PARTİ

Akşener'den 'Cumhurbaşkanlığına adaylık' açıklaması

Deniz Baykal'ı ziyareti sonrası gazetecilere konuşan Merak Akşener, 'Cumhurbaşkanlığı'na aday olacak mısınız' sorusuna yanıt verdi.

Abone ol

MHP'den ihraç edilen ve yeni parti kurma hazırlıklarını sürdüren Meral Akşener, İbn-i Sina Hastanesi'nde 8 gündür tedavi altında bulunan CHP eski Genel Başkanı, Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ı ziyaret etti. 2019 Cumhurbaşkanlığı seçiminde aday olup olmayacağıyla ilgili konuşan Akşener, "Arkadaşlarımız benim olmamı söylüyorlar. Öyle bir durum söz konusu olursa 100 bin imza ile geleceğim." diyerek iddialı konuştu.

Ziyaret sonrası CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ile birlikte açıklama yapan Meral Akşener, "Değerli siyaset adamı, hepimiz için duayen olan Sayın Baykal'ın rahatsızlığının iyiye doğru gitmiş olduğunu öğrendik. Ailesi ve siyasetteki yol arkadaşları ile görüştük. İyimser bir ruh hali ile ayrılıyorum. İnşallah en kısa sürede aramıza döner diye umut ediyorum. Dualarımız kendisiyle beraber" dedi. Özgür Özel ise her geçen gün daya iyi haber aldıklarını belirterek, "Dua etmeye devam ediyoruz" diye konuştu.

"REKABETTE HEP FAYDA VARDIR"

Akşener, kuracakları yeni parti ile ilgili soruya ise, Çok iyi gidiyor. İşte kurucular kurulumuz tamamlandı. Program ve tüzüğümüz tamamladı. Kurucular kurulunda yer alacak olan arkadaşlara hem tüzüğümüz hem programımız gönderiliyor. Türkiye'de yeni bir siyasi parti doğmuş olacak. Milletin kurduğu bir parti bu. Çok fazla talep olmuştu, bazı arkadaşlarımıza daha sonraki görevlerde kadrolarda yer vermek üzere imkan bulamadık ama 200 civarında kurucular kurulunun olduğu bir siyasi parti doğuyor. Hayırlı olur inşallah, rekabette hep fayda vardır. Bugünden itibaren görüyorsunuz ki dil, tavırlar, davranışlar değişti. Dolayısıyla daha da Türkiye'nin partimizden sonra yöneticilerinin, güçlülerin dilinin yumuşacağını göreceksiniz" diye cevap verdi.

CUMHURBAŞKANLIĞI ADAYI OLACAK MI?

Cumhurbaşkanlığı adaylığı kurulumuz kurulduktan sonra karar verecek. Arkadaşlarımız benim olmamı söylüyorlar, öyle bir durum söz konusu olduğunda başından ilan ediyorum, 100 bin imzayla yola çıkmayı düşünüyorum. O noktada bir kararımız var. Şayet bu aday ben olacaksam, dolayısıyla bugün grup kurarsanız 30'a çıkar yarın bir gün ne çıkar. 

ÖNCEKİ HABERLER
Çukur Muhittin Nebil Sayın kimdir nereli İçerde'den çok farklı
Ufak Tefek Cinayetler'in Oya'sı Gökçe Bahadır kimdir eski kocasına bakın
Recep Altepe kimdir? Bursa Belediye Başkanı ve eşi nereli?
Meral Akşener'den iki bomba birden... işte o isimler...
Cem Küçük'ten Doğan Satmış'a olay yanıt
Andrey Karlov’un ismi Demre’de yaşayacak
Caner Berke olayında bomba! Evinden çıkanlara bakın
Katalonya'dan Madrid yönetimine rest
Herkes bu sorunun yanıtını bekliyor Esra Erol'da Reşit annesini bulabilecek mi?
Sürekli yaz saati uygulamasında flaş karar!
Yorumlar 6 yorum