BIST 1.153
DOLAR 8,19
EURO 9,65
ALTIN 501,65
HABER /  SPOR

Akit TV Haber Müdürü Murat Alan hakkında soruşturma

Demirören Haber Ajansı

Akit TV Haber Müdürü Murat Alan hakkında, TSK'da görevli komutanlara yönelik sarf ettiği sözler nedeniyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından TCK 301. Maddesi gereğince soruşturma başlatıldı.

Abone ol

Akit TV Haber Müdürü Murat Alan hakkında, TSK'da görevli komutanlara yönelik sarf ettiği "eşek gibi saf tutacaklar" sözleri nedeniyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından TCK 301. Maddesi gereğince soruşturma başlatıldı. Dosya yetkisizlik kararı verilerek Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderildi. 

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), geçtiğimiz günlerde resmi Twitter hesabından "01 Haziran 2019’da Akit Tv’de yayımlanan bir programda TSK’da görev yapan generaller için söylenen yakışıksız sözlerle ilgili, Askeri Ceza Kanunu 95/4 ve 125/3 maddeleri uyarınca Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur." açıklamasını yapmıştı.

Neler yaşanmıştı?

Akit Gazetesi Haber Müdürü Murat Alan, gazeteci Ali Tarakçı'ya bir konu hakkında yanıt verirken, “O hizaya gelmeyen apoletli Generalleriniz hepsi Erdoğan'ın arkasında saf tutuyor. Oynaya oynaya eşek gibi saf tutacaklar. Bu ülkede demokrasi varsa bunu AK Parti iktidarı oturttu” demişti.

Ömer Çelik ne demişti ?
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, bir televizyon programında generallere yönelik zikredilen ifadelere ilişkin, "Birisinin tutup da Sayın Cumhurbaşkanımızın ismini zikrederek generallerimize hakaret gibi bir yanlışlık içinde olması asla kabul edilemez. Şiddetle kınadığımız bir açıklama. Bu açıklama, duyulduğu andan itibaren milletimizin her kesiminden büyük tepki almıştır." demişti.

ÖNCEKİ HABERLER
Balıkesir'de çapa yapan bir köylü bulduğu şeyle şaşkına döndü
Mustafa Destici'den çarpıcı 23 Haziran çıkışı! Saha çalışması için tarih verdi
2019 muharrem ayı ne zaman Muharrem orucu kaç gün tutulur?
Real Madrid Luka Jovic’i tanıttı
İki yeni çeşit yerli patates üretildi
Mevlid Kandilinde ne yapılır Diyanet kandilde yapılacak ibadetler hangisi?
Yorumlar 6 yorum