BIST 1.488
DOLAR 7,34
EURO 8,95
ALTIN 418,42

Ahmet Edip Uğur kimdir aslen nereli eşi ve çocukları kim?

Balıkesir Milletvekilliği ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı gibi görevler üstlenen Ahmet Edip Uğur kimdir aslen nereli eşi ve çocukları kim? Ahmet Edip Uğur özel hayatı ve biyografisi haberimizde.

Ahmet Edip Uğur 7 Nisan 1950 tarihinde Balıkesir’de doğdu. Orta Öğrenimini İstanbul IşıkLisesi’nde, Yüksek Öğrenimini İstanbul Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi Kimya Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı.

Balıkesir Ticaret Odası Başkanlığı, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Balıkesir Şube Başkanlığı yaptı. 2008 yılından itibaren Bitkisel Yağ Sanayicileri Derneği Başkanlığı görevini yürüttü. 

MİLLETVEKİLİ ŞEÇİLDİ: Balıkesir Milletvekili olarak 18. Dönemde ilk kez Parlamento’ya girdi. Adalet ve Kalkınma Partisi Balıkesir Kurucu İl Başkanlığı’da yapan Ahmet Edip Uğur, 22. 23. ve 24. Dönemde üç defa üst üste Milletvekili seçildi. 2008 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve "Mali ve İdari İsler" Başkanı olarak görev yaptı.

30 Mart 2014 Mahalli İdareler seçiminde, Adalet ve Kalkınma Partisi‘nden Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi. 30 Ekim 2017 tarihinde Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden istifa etti.

Ahmet Edip Uğur evli ve üç çocuk babasıdır.