BIST 1.524
DOLAR 7,46
EURO 9,01
ALTIN 437,81
HABER /  POLİTİKA

İstifa eden başkana AK Parti'den cevap

Ak Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Balıkesir Belediye Başkanı’nın Ahmet Edip Uğur'un istifa konuşmasındaki baskı ve tehdit iddialarıyla ilgili soruya cevap verdi.

Abone ol

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, görevinden ve partiden istifa eden eski Balıkesir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur'un açıklamarıyla ilgili konuştu. Uğur'un 'Yolsuzluğunuz yok, usulsüzlüğünüz yok, başarısızlığınız yok, FETÖ bağlantınız yok ama ailenize ve evinize kadar ulaşan tehditler, katlanacak bir durum olmanın ötesine geçmiştir' sözlerine cevap veren Ünal, "Cumhurbaşkanımız demokratik hakkı olan istifaya çağırma hakkını kullandı. Biz hiçbir belediye başkanımızla ilgili en ufak bir tehdit ya da onlara dönük herhangi bir şantaj dili kullanmadık." açıklamasını yaptı.

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, AK Parti Genel Merkezi'nde basın açıklaması yaptı.

Siyasi riskin olduğu yerde keyfilik olmaz. AK Parti kendi değişiminin siyasi riskini alarak, Cumhurbaşkanımızın genel başkan olması ile birlikte kendisini 2019'a hazırlıyor. Bu süreçte Cumhurbaşkanımız demokratik hakkı olan istifaya çağırma hakkını kullandı. Genel başkanın kendi belediye başkanına istifa çağrısında bulunması demokratik meşruiyete uygundur. Bu çağrıya uyarak İstanbul, Ankara, Bursa, Düzce, Niğde belediye başkanlarımız istifa ettiler. Kendileri bizim yol arkadaşımızdır. Gelen de giden de aynı değerdedir. Bunları da paylaştık. Bu süreç zarfında biz AK Parti siyaseti olarak her bir arkadaşımızı bir nefer ve makam ve mevkii sahibi değil, sorumluluk ve görev sahibi olarak görürüz. 

"EN UFAK BİR TEHDİT, ŞANTAJ DİLİ KULLANMADIK"

Sayın Edip Uğur, AK Parti'den de ayrılmayı tercih etti. Görüşme Erol Kaya'nın koordinasyonunda devam etti. Biz hiçbir belediye başkanımızla ilgili en ufak bir tehdit ya da onlara dönük herhangi bir şantaj dili kullanmadık. Durumdan vazife çıkarmak isteyen bazı haddini bilmezlerin Edip Uğur'a dönük hadsizliği varsa, sayın Uğur'un hukuki yollara başvurması gerekir. 

Yerel yönetimlerle ilgili değerlendirmelerimiz şu an itibarıyla tamamlandı ama bundan sonra olmayacağı anlamına gelmiyor bu. Parti olarak kongrelerimize odaklandık. 

Ahmet Edip Uğur istifa açıklaması olay! Ağlayarak bombaladı

Ahmet Edip Uğur ve eşi kimdir? Ahmet Edip kaç yaşında nereli?

ÖNCEKİ HABERLER
Org. Yaşar Güler'in kaçırıldığı görüntüler ortaya çıktı
AK Partili başkanın binasına bakın! Savunması da olay oldu
Mustafa Armağan kimdir nereli derin tarih Atatürk yazısına bakın
O öğretmen Bahçeli'yi ziyaret etti
Emekli zammı 2018 SSK - Bağkur - Emekli sandığı son dakika
Olay Yeri Fatma hanım Melike'yi buldu mu son dakika gelişme
Mustafa Armağan'a Atatürk'e hakaretten hapis cezası...
Yeni yılda emeklilerin maaş zammı ne kadar olacak?
AK Parti'den CHP'ye flaş 'diktatör' tepkisi
Esra Erol Reşit ailesini bulabildi mi Kerime Hanım ne saklıyor?
Yorumlar 17 yorum